Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve devletin belirlediği kriterler çerçevesinde ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan tüm vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen sosyal yardım modellerinden destek alabilmektedir. Bu noktada bu sene içerisinde küresel çapta yaşanan ekonomik zorluklara bağlı olarak ödeme kapsamlarını genişleten ve mevcut yardım modellerinin arasına yeni ekleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aralık ayı içerisinde arama motorlarında en çok sorgulanan kamu kurumlarından birisi olarak öne çıktı. 

Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

Geçtiğimiz aylarda ilk ödemeleri yatan Aile Destek Paketi kapsamında binlerce vatandaşlara nakit desteği sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın aralık ayı ödemelerini yatırıp yatırmadığı merak konusu oldu. Söz konusu paketten nakit desteği alan hak sahipleri, ödemelerin ne zaman yatacağını araştırmaya devam ediyorlar.

AİLE DESTEK PAKETİ ARALIK AYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

aile-destek-paketi-aralik-ayi-odemeleri-ile-ilgili-bakanliktan-aciklama-o-tarihte-yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni dönem destek hizmetlerinden olan Aile Destek Paketi, aralık ayında arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya devam ediliyor. Bakanlığın aralık ayı ödemelerini yatırıp yatırmadığı merak edilirken yapılan resmi açıklamada ödemelerin hesaplara aktarılmaya başlandığı bilgisi yer aldı. Bakanlık, resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olduğu açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Program dahilindeki gelecek dönemler içerisinde de aynı uygulama sürdürülecek olup destek sağlanacak olan ayın sonunda ödeme işlemleri güncel veriler ışığında başlatılacaktır. İşlemleri takip eden ayın ilk haftasında ise vatandaşlara Türkiye Aile Destek ödemeleri ulaştırılacaktır.”

AİLE DESTEK PAKETİ NEDİR, KİMLER FAYDALANABİLİR?

Haziran 2022- Mayıs 2023 tarihleri arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya devam edilecek olan Aile Destek Paketi ödemelerinden tüm ihtiyaç sahipleri yararlanabilmektedir. 4 farklı gelir grubuna göre belirlenen yardım tutarları ise şu şekilde açıklanmıştır:

  • Geliri 450 TL ve altı tutarlarda olanlara: 1.250 TL
  • Geliri 450- 911,15 TL aralığında olanlara: 1.100 TL
  • Geliri 911,15- 1.372,30 TL aralığında olanlara: 950 TL
  • Geliri 1.372,30 TL’nin üzerinde olanlara: 850 TL