Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile Destek Paketi kapsamında ödemeler devam ediyor. Bakanlık tarafından 12 ay boyunca ilgili kişilerin hesaplarına yapılan ödemeler ile birçok vatandaşın ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. 850 – 1.250 TL arasında değişen miktarlarda ödeme almak için bazı şartların sağlanması gerekecek. 

Aile Destek Paketi kapsamında geçtiğimiz Ağustos ayının ödemleri 7 Eylül gününde gerçekleşmişti. Ekim ayına girilmesinin ardından ise ödemelerin ne zaman yapıldığı merak edilmeye başladı. Özellikle son dönemde Türkiye’de artan enflasyon ve hayat pahalılığı kapsamında vatandaşların bu tür destek paketlerine ilgisi de artmış durumda. Aile Destek Paketi başvuru şartları, ödeme tarihleri ve ödeme miktarına dair birçok kişinin kafasında ise soru işaretleri bulunuyor. 

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

aile-destek-programi-odemeleri-devam-ediyor-850-tlden-1250-tlye-kadar-odeme-almak-icin-heme (2)

O bankadan 20.000 TL destek almak için tek bir uygulama indirmeniz gerekiyor! O bankadan 20.000 TL destek almak için tek bir uygulama indirmeniz gerekiyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ödemeleri devam ediyor. Bu kapsamda Aile Destek Paketi ile birçok ailenin nakit desteğinden yararlanması sağlanacak. Aile Destek Paketi ile 12 ay boyunca destek ödemesi almak isteyenler için belirlenen başvuru şartları ise kısaca şöyle belirlendi:

•    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
•    18 yaşını doldurmuş olmak,
•    Yurt içinde bir adreste ikamet ediyor olmak,
•    Hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te 1’inden az olması vb. 

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı kapsamında başvuru yapmak için vatandaşlar bulundukları illerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) üzerinden başvurularını yapabilirler. Aile Destek Paketi kapsamında aranan şartların sağlanması başvuru için yeterlidir. Öte yanda e – Devlet üzerinden de başvurular yapılabilmektedir.

Başvuruları onaylanan kişiler 12 ay boyunca 850 TL ile 1.250 TL arasında ödeme almaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise konuya ilişkin programın kapsamının genişletileceğini ifade etmiştir.