Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile güncellenen Aile Destek Programı ödemeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyuruldu. 

Eşten dosttan borç para aramayın! Garanti BBVA Bankası faizsiz 20.000 TL borç para gibi kredi veriyor Eşten dosttan borç para aramayın! Garanti BBVA Bankası faizsiz 20.000 TL borç para gibi kredi veriyor

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ GÜNCELLENDİ!

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri için pek çok farklı kategori altında hem nakdi hem de fiziki yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geçtiğimiz aylarda hali hazırda yardım desteği alan ailelerin de faydalanabilecekleri Aile Destek Programı’nın duyurusunu yaptı.

Zorlu ekonomik şartlara karşı vatandaşların yanlarında yer alma çabası içerisinde olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ilk olarak alt limitini 450 TL üst limitini ise 600 TL olarak duyurmuş olduğu Aile Destek Programı ödemelerinde güncellemeye gidildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile harekete geçen bakanlık, güncelleme sonrasında alt limiti 850 TL, üst limiti ise bin 250 TL olarak duyurdu. 

BAKAN YANIK’TAN AÇIKLAMA!

aile-destek-programi-odemelerinde-yeni-gelisme-yardim-paralari-ne-zaman-yatacak-aile-destek (2)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni dönem hizmetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Derya Yanık, açıklaması kapsamında Aile Destek Programı’na da değindi. Bakan Yanık, söz konusu programa ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Yaşanan ekonomik dalgalanmalardan ihtiyaç sahibi olan ailelerimizi koruyabilmek amacı ile destek vermeye devam ediyoruz. Aile Destek Programı sayesinde gelişen ve büyüyen ülkemizin refahını, vatandaşlarımız ile paylaşıyoruz. Söz konusu programımızdan daha fazla vatandaşımızın yararlanabilmesi için 15 milyar TL’lik mevcut bütçemize 25 milyar TL daha ilave ediyoruz. Bu kapsamda 450- 600 TL bandında olan destek tutarımızı 850- 1.250 TL bandına yükseltiyoruz.”

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı’na ilişkin gerçekleştirmiş olduğu açıklamada destek ödemelerinin kasım ayı itibari ile hesaplara aktarılacağını bildirdi. 

Bakanlığın yeni destek modelinden henüz yararlanmayan vatandaşlar için de yeni bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruya göre ihtiyaç sahipliği durumunu kanıtlayan vatandaşlar, yardım başvurularını e- devlet sistemi üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile bakanlığa iletebilecekler.