İzmit'te akıl almaz bir olay yaşandı. Yaşı bir adam evinin önünde bahçe işleriyle uğraşırken bir anda öz yeğeni ile tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşürken bu arada olayı gören yaşlı adamın oğlu hemen silahına sarıldı. Babasını döven amca oğluna ateş açan adam, akraba katili oldu.

İzmit'de yaşayan bir adamın aması ile önceden gelen bir husumeti vardı. 43 yaşındaki S. T. isimli o adam, amcasını evinin önündeki bahçede birşeylerle uğraşırken gördü. Husumetli olduğu 63 yaşındaki H. T.'nin yanına giden adam bir süre sonra öz amcasıyla tartışmaya başladı. Tartışmada ikili arasındaki hararet giderek yükseldi ve olay kavgaya dönşütü. 

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

O sırada evinde olan 43 yaşındaki T. T. dışarıdan sesler duydu ve olayı anlamak için balkona çıktı. Husumetli oldukları amca oğlunun babasını dövdüğünü gören T. T. hemen silahına sarıldı. Gözünü bile kırpmadan tetiğe basan T. T. isimli adam, aynı yaşta olduğu amca oğlunu çeşitli yerlerinden silahla yaraladı.

Mahalle ahalisi bir anda patlayan silah sesleriyle önce panik oldu. Olayı gören ve silah seslerini duyan mahalle sakinleri derhal 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istedi. İhbarı alan polis ve sağlık ekipleri ivedilikle olay yerine intikal etti. Polis çevrede güvenlik tedbirlerini alırken, sağlık ekipleri de öz amcasının oğlu tarafından vurulan talihsiz adamın ilk müdahalesini yaptı.

Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan adam derhal ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerine kurşunlar isabet eden 43 yaşındaki talihsiz vatandaş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı. 

Babası ile amca oğlunun kavga ettiğini görünce bir anlık öfkeyle silahına sarılan o adam polis ekipleri tarafından yakalandı. Akraba katili olan adam gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Ayrıca olay yeri inceleme ekiplerinin de katılımıyla cinayetle sonuçlanan kavga hakkında derinlemesine bir soruşturma başlatıldı.