Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve çeşitli kriterler çerçevesinde değerlendirildiklerinde dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan vatandaşlar için birçok farklı başlık altında destek hizmeti geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde gelişen zorlu ekonomik şartlar karşısında yine elini taşın altına koyan başlıca kamu kurumlarından birisi oldu. Mevcut sosyal yardım modellerinin kapsamlarını genişleten bakanlık, temmuz ayı içerisinde de yeni bir destek modelinin müjdesini verdi. 

Bakanlığın “Aile Destek Programı” başlığı ile duyurmuş olduğu yeni yardım modeli, giderek artan enflasyon karşısında geçim dertleri de büyüyen ihtiyaç sahipleri tarafından ilgi ile karşılandı. İlk ödemeleri 29 Temmuz tarihinde yapan bakanlık, geçtiğimiz haftalarda ilgili modelde güncellemeye gidildiğini ve yardım tutarlarının değiştiğini ifade etti. Bakanlığın ilgili açıklamasından sonra yeni destek tutarlarının ne zaman ve kimlerin hesaplarına aktarılacağını merak eden vatandaşlar, araştırmalara başladı. 

BAKANLIK YARDIM TUTARLARINI GÜNCELLEDİĞİNİ AÇIKLADI!

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-duyurdu-1250-tlye-varan-aile-destek-programi-destegi-o-t (2)

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

İhtiyaç sahipleri ve diğer kategorilerde yer alan vatandaşlar için çok çeşitli başlıklar altında destek hizmetleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, oldukça zorlu bir ekonomik sürecin içerisinden geçildiği şu günlerde “Aile Destek Programı” isimli yeni hizmetinde güncellemeye gidildiğini duyurdu. 

Temmuz ayında ilk ödemeleri hesaplara aktarılan ve o dönem içerisinde güncel tutarları 450- 650 TL olarak duyurulmuş olan Aile Destek Programı, geçtiğimiz haftalarda yeni tutarları ile bildirildi. Bakanlık hem sosyal destek ödemelerinden yararlanan vatandaşların hem de henüz bir ödeme desteğinden yararlanmayan ihtiyaç sahiplerinin başvurularına açık olan yeni yardım modelinin, 850- 1.250 TL aralığında nakit desteği sağlayacağını bildirdi. 

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

E- devlet sistemi üzerinden başvurulara açılmış olan bin 250 TL üst limitli Aile Destek Programı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yeni ödemelerin kasım ayı içerisinde hesaplara aktarılacağını bildirdi.