Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanacak protokolle uçak seyahatleri için belirli kesimde yer alan vatandaşlara indirim uygulanacağı açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından son dönemde artırılan destekler arasına böylece bir yenisi daha eklenmiş olacak. 

Ulaşım fiyatlarının her geçen gün artmaya devam etmesinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve THY’den gelen ortak adımla indirimli olarak vatandaşların seyahat etmeleri sağlanacak. Uygulama kapsamında yer alacak vatandaşların ise belirli kriterleri sağlamaları ve ilgili kapsamda yer almaları gerekecektir. İndirimli uçak bileti desteğinin detayları ise dikkat çekiyor. 

BU KİŞİLER THY’DEN İNDİRİMLİ BİLET ALABİLECEK!

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-ve-thyden-yeni-destek-ucak-seyahatinde-bu-kisilere-indir (2)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile THY tarafından hayata geçirilecek yeni proje ile birçok farklı kesimden vatandaşın indirimli uçak bileti alması sağlanacak. İmzalanacak protokol kapsamında aktif ücretsiz seyahat kartı bulunan şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, indirimli olarak seyahat edebilecekler. 

Protokol kapsamında ayrıca engellilerin de indirimli uçak biletlerini elektronik ortamda alabilmelerine de olanak sağlanması hedefleniyor. Bu sayede birçok kesimden vatandaşın uçak seyahatlerinde uygun fiyatlardan yararlanması sağlanacak. 

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

ENGELLİLERDE İNDİRİM KAPSAMINDA YER ALACAK!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve THY arasında imzalanacak protokol ile şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına bilet ücretlerinde indirim uygulanabilecek. Bu kapsamda THY ve bakanlık arasında KamuNet arasında bilgi paylaşımı yapılması hedefleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Deya Yanık ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat tarafından protokole imza atılacak. 

Protokolde ayrıca hali hazırda iç hatlarda yüzde 20 ve Türkiye çıkışlı dış hatlarda ise yüzde 25 oranında devam eden engelli indirimine dair de düzenlemeler yer aldı. Ücretsiz seyahat kartı sahiplerinin diğer birçok farklı ulaşım türünde elde ettikleri avantajların uçak seyahatlerinde de uygulanmasının hedeflendiği aktarıldı. Bu kapsamda Türkiye’de 1 milyondan fazla kişi olduğu ifade ediliyor.