Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gelirsiz ve sigortasız ev hanımları için yeni bir nakit desteği hizmeti geliştirdiğini açıkladı. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN EV HANIMLARINA ÇAĞRI!

Her sene olduğu gibi bu sene de ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hem nakdi hem de fiziki yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Sene başından bu yana pek çok farklı kategori altında yeni destek hizmetleri geliştiren ve mevcut hizmetlerinin de kapsamlarını genişleten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yönü ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara resmen can suyu oluyor. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı barınma, fatura, sağlık, eğitim, doğum ve daha pek çok farklı kategori altında geliştirmiş olduğu sosyal yardım modelleri ile gündeme gelmeye devam ederken gelirsiz ev hanımları için de yeni bir destek modeli geliştirerek bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı. Bakanlık, ilgili şartları sağlayan tüm ev hanımlarına her ay düzenli olacak şekilde 500 TL ile bin 100 TL aralığında ödeme yapacağını bildirdi. 

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI EV HANIMLARI DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI!

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligindan-ev-hanimlarina-destek-1100-tl-odenecek (2)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev hanımları için geliştirmiş olduğu düzenli nakit ödeme hizmeti, gelirsiz kadınların dikkatlerini çekmeyi başardı. Vatandaşlar bakanlığın ilgili nakit hizmetinden yararlanabilmek adına hangi başvuru kriterlerini sağlamaları gerektiğini araştırmaya başladı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bin 100 TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu ev hanımları desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşların, herhangi bir işte çalışmamaları ve sigortalı olmamaları gerektiğini bildirdi. Ek olarak hane halkının toplam gelirinin mevcut asgari ücretin 3’te 1’inden az olması gerektiğini belirten bakanlık, başvuru sahibinin çocuklu olması gerektiğine de dikkat çekti.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI EV HANIMLARI DESTEĞİ BAŞVURU DETAYLARI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev hanımları desteğine e- devlet sisteminde bulunan “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” kategorisinden online olarak başvuru yapılabilmektedir.