Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son kez aday olacağını daha önce açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından gözler Millet İttifakı’nın adayına çevrilirken altılı masa liderlerinin henüz bir isim üzerinde yoğunlaşmamış oldukları, önceliklerinin ortak yönetim çerçevesini belirlemek olduğu öğrenildi. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağı merak edilirken son günlerde seçim tarihinin öne çekileceğine ilişkin birtakım değerlendirmeler yapılmaya başlandı.

Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir?

Haftalar önce gündeme gelen ve birçok siyasi tarafından da yalanlanan erken seçim mevzusu, son günlerde yüksek ses ile dile getirilmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da “Mevsim şartlarından ötürü öne almayı değerlendiriyoruz” ifadelerini kullanması, erken seçim ihtimalini artırdı.

18 Haziran tarihinde gerçekleşmesi beklenen ancak yüksek ihtimal ile öne alınacağı düşünülen seçim tarihi seçmenler tarafından da merak edilirken dün partisinin Meclis’te düzenlenen toplantısının ardından seçim tarihine ilişkin bir çağrıda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kafaları karıştırdı. Bahçeli’nin seçim çağrısına, AK Partili Hamza Dağ’dan yanıt geldi.

“MAYIS AYINDA BU İŞİ BİTİRELİM!”

ak-partili-isim-bahcelinin-secimin-mayis-ayinda-yapilmasi-istegine-yanit-verdi

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada Adnan Menderes’in zafer elde etmiş olduğu 14 Mayıs tarihine işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de seçim tarihine ilişkin bir çağrıda bulundu. Dün Meclis’te düzenlenen parti toplantısının ardından konuşma yapan Bahçeli “Gelin bu işi mayıs ayında bitirelim” ifadelerini kullandı. Bahçeli’nin bu açıklaması, seçimlerinde 14 Mayıs tarihinde yapılacağına ilişkin ortaya çıkan düşünceleri destekler nitelikte oldu.

AK PARTİLİ İSİMDEN SEÇİM TARİHİ AÇIKLAMASI!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim tarihine ilişkin yapmış olduğu çağrının ardından bir canlı yayına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Meclis’te çoğunluk olmaz ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yetkisini kullanarak seçim tarihi ile ilgili bir karar verebileceğini ifade etti.

Seçim tarihine ilişkin bir karar alınması durumunda kamuoyu ile bunun paylaşılacağını ifade eden Dağ, seçimin haziran ayında yapılmasının birtakım sorunlara sebebiyet vereceğine değindi. Tatilin başlaması, sınavlar ve hac dönemine dikkat çeken Dağ, seçim tarihinin güncellenmesinin söz konusu olduğunu ifade etti.