Türkiye’nin en çok kullandığı kredi türü olduğu ölçülen rakamlarca da sabit olan ihtiyaç kredileri, özellikle artan enflasyon sonrası daha çok rağbet görmeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) tek haneli politika faizi hamlesi sonrasında düşmeye başlayan kredi faizleri, yeni yıla beklenenden daha düşük girdi. Ezber bozan bazı bankalar ise, faizleri komple kaldırma yoluna gitti.

Gerçekleştirdiği alışveriş kampanyaları ile ezber bozmayı seven bankalardan biri olan Akbank, yaptığı kampanyalar kapsamında müşterilerine daha çok kazanç sağlayabilmek adına sektörel iş birliklerini genişletme yolunu tuttu. Bunun yanı sıra çok tercih edilen bankacılık hizmetlerinden biri olan ihtiyaç kredilerinde de faizleri düşüren Akbank, sadece bir müşteri kesimine özel olarak faizleri kaldırdığını duyurdu.

AKBANK’TA İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞTÜ

akbank-bir-hamle-ile-ihtiyac-kredisi-faizlerini-sifirladi

Yeni yıla özel olarak ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürmüş olan Akbank, geri ödemelerde de esneme yoluna gitti. Üç aya kadar ödeme ertelemeye izin veren Akbank, kişiye özel ödeme planları oluşturmasıyla da dikkat çekti. Kredi faiz oranlarındaki indirimler ile ihtiyaç kredisine özel vade oranlarına ilişkin de açıklama yapan Akbank, kredilere tüm kanallarından başvuru yapılabileceğini hatırlattı.

İhtiyaç kredilerinde yasal mevzuat gereği 36 aya kadar taksitlendirme yapabilen Akbank, bu vade süresinin 50 bin TL altındaki krediler için geçerli olduğunu hatırlattı. 50 bin TL üzeri için 24 ay ve 100 bin TL üzeri için 12 ay vade sunan Akbank, ödeme erteleme kapsamında ertelenen ayların toplam vadeden düşüleceğini ifade etti. Öte yandan Akbank, müşterileri için sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yüzde 2,03’e kadar çekti.

Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi! Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi!

AKBANK’TA YENİ MÜŞTERİYE FAİZ YOK

Müşterileri için çeşitli kampanyalar ile uygun faizli krediler sunan Akbank, yeni müşterileri için ise faizleri komple kaldırdı. 31 Ocak 2023 tarihine kadar Akbank Mobil üzerinden banka müşterisi olanların yararlanabileceği bu kampanya kapsamında ihtiyaç kredisi faiz oranı 0’a çekildi.

Kampanya kapsamında çekilebilecek olan kredi tutarına bir üst limit belirlemiş olan Akbank, bu limitin maksimum 10 bin TL olabileceğini bildirdi. Vadede de kısıtlamaya giden Akbank, bu kampanya kapsamında vade süresinin 36 aya kadar olamayacağını hatırlattı.