Bankalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) geçtiğimiz yıllarda karşılıklı olarak imzaladığı protokol sonrasında üç yıl boyunca aynı bankadan maaş alacağına dair taahhüt imzalayan emeklilere ödenen promosyonlar, her yıl artmaya başladı. Yaklaşık 500 TL’den başlanan promosyonlarda şimdilerde 7 bin ve 8 bin TL gibi rakamlar konuşulur hale geldi. Yüksek emekli promosyonu veren bankalardan biri olan Akbank ise, temmuz ayında yaptığı emekli promosyonu artışını ekim ayına da taşıdı.

Temmuz ayında emeklilere verilen ara zam ile birlikte yeniden promosyon tutarlarını gözden geçiren bankalar arasında yer alan Akbank, ağustos ayının sonuna kadar emekli maaşını bankasına üç yıl boyunca taşımayı kabul eden emeklilere maaşlarına göre vereceği promosyon tutarını artırmıştı. Bu promosyon tutarları kapsamında gerçekleştirdiği artışı koruyan Akbank, maaş taşıma kampanyasını ekim ayının sonuna kadar uzattı. Promosyon ödemelerine ilişkin detayları kamuoyu ile paylaşan Akbank, hangi maaşa ne kadar tutarda ödeme yapacağını bir kez daha gözler önüne serdi.

AKBANK’TA PROMOSYON TUTARLARI 7 BİN TL’YE YÜKSELDİ

100 bin TL nakit desteği için Ziraat Bankası’ndan haber geldi! 100 bin TL nakit desteği için Ziraat Bankası’ndan haber geldi!

akbank-ekim-ayi-emekli-promosyonunu-acikladi-boyle-bir-tutar-yok-tasir-tasimaz-7-bin-tl-hes (2)

Temmuz ayı itibariyle SSK (4A), Bağ-Kur (4B) veya Emekli Sandığı (4C) üzerinden emekli maaş alanlara 7 bin TL’ye varan promosyonlar ödemeye başlamış olan Akbank, yeni promosyon kampanyası kapsamında 1 Ekim 2022 tarihi ile 31 Ekim 2022 tarihleri arasında maaşını üç yıl süreyle bankasına taşıyacak olan emekliler ile emekli hak sahipliğinden dolayı dul ve yetim aylığı alanlara bu tutarda promosyon ödemesi yapmaya devam edeceğini açıkladı. Bu kapsamda Akbank, emekli aylığı 1.499 TL’ye kadar olanlara toplam 4 bin 650 TL promosyon; emekli aylığı 1.500 TL ile 2.499 TL arasında olanlara toplam 5 bin 800 TL; emekli aylığı 2.500 TL ve üzerinde olanlara ise 7 bin TL promosyon ödemesi gerçekleştireceğini duyurdu. 

AKBANK’A EMEKLİ MAAŞINI TAŞIMAK KOLAYLAŞTI

Promosyon ödemesi için SGK ile imzalanmış olan ‘Gelir/Aylık Alanlara Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol’ koşullarının geçerli olduğunu belirten Akbank, maaşında nafaka veya haciz kesintileri bulunan kişiler için ilgili kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutara göre promosyon ödemesi yapacağını belirtti. Promosyon tutarlarını üç yıllık olarak düzenleyen Akbank, birden fazla emekli maaşı olan banka müşterilerinin ise maaşının toplamına denk gelen promosyonu alabileceğini ifade etti. Öte yandan Akbank, e-Devlet Kapısı üzerinden maaş taşıma işlemine ek olarak Akbank Mobil ve Akbank İnternet Bankacılığı üzerinden de maaş taşıma işlemini mümkün hale getirdi.