Hücrelerin bozulması ile ortaya çıkan ve her yaştan bireyin vücudunun herhangi bir noktasında görülebilen kanser hastalığı, çağımızın en korkulan hastalık grubu arasında yer alıyor. Senelerdir bilim insanları tarafından yürütülmüş ve halen de yürütülmeye devam ediyor olan tüm bilimsel çalışmalara rağmen kesin tedavisi saptanamayan kanser hastalığı, günümüzde artan vaka sayıları sebebi ile vatandaşların korkulu rüyası haline dönüştü. 

Cennet hurması tam bir şifa deposu çıktı! İşte faydaları Cennet hurması tam bir şifa deposu çıktı! İşte faydaları

Kesin bir tedavisinin olmaması ve şu an güncel durumda uygulanan kemoterapi ile radyoterapi tedavilerinin zorlu süreçlere sahip olması gibi sebeplerden ötürü adı duyulduğu an da dahi tüyleri diken diken eden kanser hastalığı, geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme ile gündeme geldi. İzmir’de yaşayan ve seneler önce kanser hastalığını atlatan bir vatandaşın, 7 yıl aradan sonra tüm vücuduna yayılan kanser hastalığına karşı galip gelmesi hem kanser hastalarını hem de bilim dünyasını sevindirdi. 

7 YIL ÖNCE ATLATMIŞTI!

akilli-ilaclar-ile-hayata-dondu-tumor-tum-vucuda-yayilmisti-8-ayda-kayboldu-kemoterapi-teda (2)

Fabrika işçisi Özhan Gece ile evli olan ve bu evliliğinden Enes ve Ali ismini vermiş olduğu iki erkek çocuk dünyaya getiren 39 yaşındaki Tülin Gece, tam 7 yıl önce meme kanserine yakalandı. Kitlesinde tespit edilen kitle sonrasında 1 ay içerisinde iki kere operasyon geçiren ve ilgili operasyonlarda hem kitlesi hem de lenfleri temizlenmiş olan Tülin Gece, 3’üncü bir ameliyata daha girmek durumunda kaldı. Gece’nin memesi, üçüncü operasyonda doktorlar tarafından alındı. 

AKILLI İLAÇ TEDAVİSİ İLE KURTULDU!

7 yıl önce bir memesi alınan Tülin Gece, geçtiğimiz aylarda hamile kaldı. Hamileliği esnasında tekrar kansere yakalandığını öğrenen ancak bu kez tümörün akciğer, kemik, beyin, karaciğer ve lenf bezlerine yayıldığı gerçeği ile yüzleşmek durumunda kalan Tülin Gece, görme bozuklukları yaşamaya başladı ve tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. 

Bu kez kemoterapi tedavisinden ise akıllı ilaç tedavisini denemeye karar veren Tülin Gece, damar yolu bulmakta güçlük çekildiği için bu tedavinin ona oldukça iyi hissettirdiğini belirtti. Gece, akıllı ilaç tedavisine hızlı bir şekilde yanıt verdi. Günde bir ilaç ayda bir iğne olarak uygulanan tedavi sonucunda genç kadın sağlığına tekrar kavuştu.