Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden birine gidiyor. Siyasi ve ekonomik açıdan oldukça sıcak bir gündemin gölgesinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde muhalefet kandı henüz kimi aday göstereceğini belirlemedi. Ancak muhalefet partilerinden 6'sının bir araya gelerek oluşturduğu Millet İttifakın'nın en büyük ikinci partisinin genel başkanı olan Meral Akşener, aday olmaları halinde destekleyecekleri iki ismi açıkladı. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Normal koşullarda önümüzdeki Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Adalet ve Kalkınma Partisi ile beraber Milliyetçi Hareket Partisi'nin oluşturduğu Cumhur İttifakının adayı aylar öncesinden belirlendi. Cumhur İttifakı adına AKP Genel Başkanı ve mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat aday olacağını açıkladı. Cumhur İttifakının karşısına seçimlerde tek bir aday çıkarmak için muhalefet kanadından 6 partini oluşturduğu Millet İttifakı ise çeşitli nedenlerle adayını henüz açıklamadı. 

Hal böyle olunca herkes Millet İttifakı tarafından açıklanacak adayı bekliyor. Aday açıklama sürecinin gereğinden fazla uzatıldığı düşünenlerin sayısı da hayli fazla. Millet İttifakı'nı destekleyen vatandaşlar dahi seçimlere az bir süre kalmasından ötürü kime oy verecelerini bilmediklerinden dert yanıyor. Ayrıca aday belirleme sürecinin uzamasından dolyı, gösterilecek adayın vaatlerini halka anlatması ve porjelerini tanıtarak seçim çalışmmalarını yürütmesi için yeterli süreyi bulamayacağından endişelenenler de var. 

Ayrıca her geçen gün Millet İttifakı'nın adayı hakkında yeni bir söylenti ortaya atılıyor. Cumhur İttifakı da hala adayın belirlenmemesi üzerinden Millet İttifakı'na yükleniyor. 

Millet İttifakı'nın oy oranı açısından en büyük ikinci partisi olan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener, aday konusunda ciddi bir açıklamada bulundu. Akşener, ittirak tarafından aday gösterilmeleri halinde koşulsuz şekilde sonuna kadar destekleyecekleri isimleri dile getirdi.

Meral Akşener'in açıklamasına göre, Millet İttifakı ortak bir karar alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş veya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterirse, İYİ Parti bu iki ismi destekleyecek. 

Meral Akşener'in açıklamasında dikkat çeken başka detaylar da oldu. Akşener, her ne koşulda olursa olsun, seçimlerden zaferle çıkacak olan tarafın Millet İttifakının adayı olacağını söyledi. İstanbul ve Ankara seçimlrinde de kesinlikle AKP'nin kazanacağı konusunda genel bir kanı olduğunu hatırlatan Akşener, tıpkı bu seçimlerde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacaklarını dile getirdi.