Senelerdir kişisel sağlığın korunması ve hastalıklara yakalanma riskinin en aza indirgenmesi kapsamında çeşitli bilimsel çalışmalara imza atan uzmanlar, beslenme ve uyku düzeninin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek adına oldukça önemli olduğuna dikkat çektiler. Stresli gündelik hayatın ve onun getirmiş olduğu sorumlulukların kişisel sağlığın bozulması konusunda büyük ölçüde role sahip olduğunu belirten uzmanlar, bu noktada beslenme ve uyku düzenine yeterli önemin verilmemesi durumunda ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkabileceğine vurgu yaptılar.

Günümüz gelişen teknolojisinde “ciddi” olarak adlandırılan pek çok hastalığa ilişkin yeni tedavi yöntemleri geliştirilirken beslenme alışkanlıklarının da kişisel sağlık üzerinde oldukça etkili olduğu ve alternatif tıbbın mucizelerinden yararlanılması gerektiği bilgileri de vatandaşlar tarafından yakın takibe alındı. Doğal içeriklerin tüketilmesinin alışkanlık haline gelmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, bu noktada tercih edilecek olan içeriklerin de oldukça hassas bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirttiler. 

Doğanın birçok iyileştirici etkiye sahip olduğu bilinirken hangi ürünün hangi hastalıklara karşı koruyucu görev üstlendiği noktasında da birçok araştırma düzenlenmeye başlandı. Bu kapsamda son olarak defne yaprağı üzerinde yapılan bir çalışmanın sonuçları, ilgili bitkinin pek çok farklı hastalık semptomu üzerinde olumlu etkiye sahip olduğuna işaret etti. 

DEFNE YAPRAĞI ÇAYININ BİLİNMEYEN FAYDALARI

alternatif-tibbin-mucizesi-defne-yapraginin-faydalari-aciklandi-bir-bardak-cay-ile-yeniden- (2)

Sıklık ile et, tavuk ve balık yemeklerinde kullanılan, hoş aroması ve et ürünlerinin ağır kokusunu giderme özellikleri sayesinde her türlü damak tadına hitap eden defne yaprağı, bu kez de çayı ile gündeme geldi. Yapılan araştırmalar, defne yaprağı çayının pek çok farklı hastalık semptomu üzerinde onarıcı etkiye sahip olduğuna işaret etti. 

Gözde sulanma ve çapaklanmaya dikkat Gözde sulanma ve çapaklanmaya dikkat

İçerisinde kalsiyum, A vitamini, demir ve antioksidanlar barındıran defne yaprağının kişisel sağlığın korunması ve var olan hastalık semptomlarının hafifletilmesi üzerinden oldukça etkili olduğu ortaya çıktı. Göz, cilt, kalp ve saç sağlığı üzerinde etkili olduğu kanıtlanmış olan defne yaprağının, mevsimsel rahatsızlıkların sebep olduğu semptomları da hafiflettiği bildirildi. 

DEFNE YAPRAĞI ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Defne yaprağı çayını hazırlamak için sadece kurutulmuş defne yaprağına, bala ve limona ihtiyaç duyuluyor. Bu üç malzemenin bir araya getirilerek 10 dakika demlenmesi, çayı tüketimi hazır hale getiriyor.