Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 18 Haziran tarihinden 14 Mayıs tarihine çekileceği yönünde ortaya atılan iddialar kuvvetlenmeye başlamışken Millet İttifakı’nda da hareketlilik yaşandığı öğrenildi. 26 Ocak tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde bir araya gelecek olan altılı masa liderlerinin cumhurbaşkanı adayını açıklamak adına geri sayıma başlamış oldukları ileri sürülürken Halk TV’den gündeme bomba gibi bir haber düştü.

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı olarak kimi göstereceği halen gizemini korumaya devam ederken CHP’nin yayın organı olarak bilinen Halk TV, yapmış olduğu son haberlerden birisi ile dikkatleri üzerine çekti. Haberinde Abdullah Gül’ü ele alan Halk TV, sonrasında haberden Gül ile ilgili olan kısımları çıkardı. Ancak yönetimin sosyal medya hesabından Abdullah Gül ile ilgili yapılmış olan paylaşımları silmeyi unutmuş olması, dikkatlerden kaçmadı.

4 PARTİ ABDUL GÜL İLE TEMASA GEÇTİ!

altili-masanin-abdullah-gul-ile-iletisime-gectigi-iddia-edildi

Halk TV’de Ercan Dalgıç’ın imzası ile “Altılı Masa’da adaylık eğilimleri: Dört parti Abdullah Gül ile yakın temasta” başlığı ile yayınlanmış olan haber, gündeme bomba gibi düştü. Haberde, altılı masa mensuplarından Saadet Partisi, Deva Partisi, İYİ Parti ve Gelecek Partisi yetkililerinin cumhurbaşkanlığı adaylığı için Abdullah Gül ile temasa geçtikleri bilgisi yer aldı.

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

GÜL İLE AKŞENER YAKINLAŞMASINA DİKKAT ÇEKİLDİ!

Altılı masa kaynaklarının son dönemlerde Gül ile diğer parti mensuplarının görüşmeye başladıklarını ileri sürmelerinin ardından kulislerden de konuya ilişkin birtakım bilgiler geldi. Edinilen bilgilere göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in son dönemlerde Abdullah Gül ile sık sık görüşmeye başladığı ileri sürüldü. Bu konu ile ilgili olarak yeni bir yazı kaleme alan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, şu ifadeleri kullandı: “Akşener, 2018 yılında düzenlenen seçimlerde Abdullah Gül’ün ortak cumhurbaşkanı adaylığını engellemişti. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığında gemileri yakınca da Akşener, Gül’ü tekrar denkleme dahil etmek istemiş olabilir.”