Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan bir olay duyanları şaşkına çevirdi. 8. sınıf öğretmeni olduğu öğrenilen bir kadının, oklda çekilen görüntülerini internette yayınladığı ortaya çıktı. Söz konusu skandal, örencilerden birinin görüntüleri internette izlemesi ve okul yönetimini haberdar etmesi üzerine ortaya çıktı.

Amerika'nın Arizona eyaletinde iki öğretmenin karıştığı skandal gündeme bomba gibi düştü. Bir öğrenci internette öğretmeninin uygunsuz bir videosunu izledi. Görüntülerdeki kişinin öğretmeni olduğunu anlayan çocuk, durumu derhal okul yönetimine bildirdi. Okul yönetimi videodan haberdar olur olmaz söz konusu öğretmenin işine son verdi. İşinden olan öğretmen konuya dair bir açıklama videosu yayınladı. 

Fen bilgisi dersleri veren öğretmen, yayınladığı açıklama videosunda kendisini savundu. Öğretmen açıklamasında, okuldan aldığı maaşın geçimini sağlamaya yetecek kadar fazla olmadığını söyledi. Görüntülerde bulunan kişinin kendisi gibi öğretmen olan eşi olduğunu dile getiren öğretmen, okulda eşi ile çektikleri cinsel içrikli videoları çeşitli sitelere satarak para kazadıklarını ifade etti.

Cinsel içerikli videoları ilgi çekici olsun diye okulda çektiklerini söyleyen o öğretmen, söz konusu videoların, okulun tatil olduğu günlerde yada ders bittikten sonra okulda kimse kalmadığı zamanlarda çektiklerini söyledi. Kimliğinin açığa çıkmaması için farklı bir isim kullandığını söyleyen o öğretmen, aynı zamanda kendisini tanıyan kimsenin cinsel içerikli videolarını görmemesi için Arizona eyaletinden videolara erişimi yasakladığını söyledi. Kendisiniizleyen öğrencinin videoya nasıl eriştiği hakkında hiç bir fikri olmadığını söyleyen Fen bilgisi öğretmeni, amacının sadece geçimini sağlayacak arayı kazanmak olduğunu söyledi. 

Para uğruna eşiyle çalıştığı okulda cinsel ilişkiye giren, o anları videoya kaydederek satan o öğretmen işinden oldu. Hem kendisi hem de eşi işten atılan öğretmenin, ömür boyu bir daha öğretmenlik yapamaması için soruşturma başlatıldı. Söz konusu okulda okuyan öğrencilerin velileri de duruma tepkili. Çocuklarının öğretmeninin cinsel içerikli videolarının internette yayınlanmasının yanında, aileler çocuklarını eğitim için gönderdikleri okulun böyle bir skandala sahne olması da velileri ciddi ölçüde rahatsız etti. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Öğretmenin kendisini tanıyan kimsenin videolara erişmemesi için büyük çaba sarf ettiği videoları bulan o öğrenci, videoyu okul yönetimine bildirmekle kalmadı tüm arkadaşlarına da gönderdi.