Döviz kurlarında seneler sonra gözlenen agresif hareketler, yükselen fiyat grafiklerinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Geçtiğimiz seneden bu yana çok çeşitli faktörler çerçevesinde yükselmeye devam eden döviz kurları, enflasyonun da aynı doğrultuda yükselmesine sebep oldu. Bu durum reel hayata da yüksek oranlı zamların yansımasına sebebiyet verirken tüketicilerin alım güçlerinin düşmesine ve dolayısı ile de en temel ihtiyaçların dahi rahat bir şekilde karşılanamamasına yol açtı. 

Maaşların yükselmesi adına atılan tüm adımlara rağmen alım gücünün artırılması konusunda başarılı adımların atılamamış olması, vatandaşların şimdiye kadar yakalamış oldukları hayat standartlarının terse dönmesine sebep oldu. Yansıyan zamlardan büyük ölçüde etkilenen kalemlerden birisi olan uçak biletleri, birçok tüketicinin senelik tatillerini dahi yapamamalarına yol açtı. 

Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatleri için oluşturulan biletlerin fahiş rakamlara ulaşması ilgili sektörde durgunluğun gözlenmesine sebep olurken AnadoluJet’ten beklenen adım geldi. Firma, yurt içi uçuşları için bilet fiyatlarında indirime gidildiğini duyurarak ayrıntıları paylaştı. 

ANADOLUJET’TEN YURT İÇİ SEYAHATLERİNE İNDİRİMLİ BİLET!

anadolujet-senenin-son-kampanyasini-duyurdu-2023-aile-tatiliniz-yuzde-20-indirimli (2)

Sektörün önde gelen hava yolu firmalarından birisi olan AnadoluJet, bilet fiyatlarına yansıyan yüksek oranlı zamlardan ötürü mağduriyet yaşayan tüketiciler için yeni bir kampanya geliştirdiğini duyurdu. Firma, yalnızca yurt içi uçuşlarını kapsayacak olan indirimli bilet kampanyasına ilişkin detayları paylaştı.

AnadoluJet tarafından duyurulmuş olan yeni indirimli bilet kampanyasına göre 13 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirilecek olan yurt içi seyahatleri için 11 Nisan 2023 tarihine kadar bilet satın alan tüm tüketicilere, yüzde 20 oranında indirim tanımlanacağı bilgisi kaydedildi. 

ANADOLUJET İNDİRİMLİ BİLET KAMPANYASININ DETAYLARI 

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

AnadoluJet Kıbrıs uçuşları hariç olmak üzere tüm yurt içi seyahatleri için tanımlayacak olduğu yüzde 20’lik bilet indiriminden aile boyu yararlanılabileceğini ifade etti. Aynı aileden en az 3 en fazla ise 9 kişi için bilet oluşturulması gerektiğini ifade eden AnadoluJet, yolcuların soyadlarının aynı olması gerektiğini, evlilikten ötürü iki soyada sahip olan aile bireylerinin ortak soyadlarını mutlaka belirtmeleri gerektiğini belirtti.