25 yaşındaki Y. Y. isimli bir adam annesiyle aralarında çıkan tartışma neticesinde yaşlı kadının başından aşağı benzin dolu bidonu boşaltıp ateşe vermek istedi. Bu olay nedeniyle tutuklanan o cani evlat, hapisten çıkar çıkmaz bu kez de annesinin evini ateşe verdi. Eşyaları ve evi kullanılamaz hale gelen talihsiz kadın, devletten yardım istedi.

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

Geçtiğimiz Nisan ayında yaşanan korkunç olayda annesi ile tartışan Y. Y. isimli adam, annesinin başından aşağı benzin dökrek yaşlı kadını öldürmeye teşebbüs etti. Uyuşturucu bağımlısı olduğu söylenen o cani evladın gazabından, talihsiz kadını diğer oğlu kurtardı. Evladının kendisini ateşe vermeden hemen önce olay yerinden kaçan kadın, diğer oğlu sayesinde canını zor kurtardı.

Yaşlı kadının kendini öldürmeye çalışan oğlundan şikayetçi olmasıyla birlikte 25 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı Y. Y. tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

O cani evlat hapisten çıkar çıkmaz yeniden annesine musallat oldu. Annesini diri diri yakmaya kalkan cani adam, bu kez de annesinin yuvasını yaktı. İddiaya göre annesinin evini ateşe veren Y. Y. olayın ardınan koşarak oradan uzaklaştı. Evin yandığını gören komşular derhal 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Olay yerine ivedilikle intikal eden polis ekipleri, kimsenin yaralanmaması çevre güvenliği aldı. İtfaiye ekipleri ise yanan evi kısa sürede söndürdü. Ev ve içindeki eşyalar kullanılmaz hale geldi.

Muhabirler evi yanan yaşlı kadına mikrofon uzattı. Talihsiz kadın Cumhurbaşkanına seslenerek yardım istedi. Evladı tarafından hayatı zindan edilen o kadın; "Evi kimin ateşe verdiğinden haberim yok. Ben evde değildim. Komşular telefon açtı evin yanıyor dediler koşarak geldim. Devletimizden ve Cumhurbaşkanımızdan yardım istiorum. Evimi yaptırsınlar. Benim evi yaptıracak ve eşya alacak gücüm yok. Devletimizden başka sığınacağım kimim kimsem de yok." dedi.

İtfaiye'nin evi söndürmesinin ardından olay yeri inceleme ekipleri de evde incelemeler yaptı. Evin kasten yakıldığını düşüne ekipler delil aradı. Ayrıca çevredekilerin ifadesine göre evi yaktığı iddia edilen uyuşturucu bağımlısı cani evlat Y. Y.'yi yakalamak için başlatılan çalışma da devam ediyor.