Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık resmen bir temel ihtiyaç olarak değerlendirilmeye başlanan akıllı telefonlar, her alanda kullanılabilmeleri sayesinde gündelik hayatın yoğun temposunun bir nebze olsun hafiflemesini sağladı. Eğitimden iş hayatına, alışverişten bankacılık işlemlerine kadar arzu edilen her işlemin tek ekran üzerinden yürütülmesini sağlayan akıllı telefonlar, geniş kapsamları hizmetleri nedeni ile güvenlik önlemlerinin de şirketlerin birincil gündemine girmesine aracılık etti. Bu noktada hem ülkemizde hem de dünya genelinde sıklık ile tercih edilen Apple, güvenlik protokolleri ile öne çıkarak piyasada adından söz ettirdi. 

Yalnızca akıllı cihazlarının tasarımları ile değil, yazılımları, güvenlik protokolleri ve diğer özellikleri ile de teknoloji devi olarak gösterilen Apple, son olarak tanıtmış olduğu iPhone 14 serisi ve Apple Watch ürünü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Eylül ayında düzenlenen lansmanda ürünlerinin özelliklerini tüketiciler ile paylaşan Apple, tanıtımın hemen ardından 15 serisi için hazırlıklara başladı. Son günlerde teknoloji sektörünün gündeminden düşmeyen Apple’ın yeni iPhone serisi ve akıllı saat ürünü için birtakım değişiklikler yapma isteğinde olduğu ileri sürüldü. Sektör kaynakları Apple’ın yeni dönem fikirlerini kamuoyu ile paylaştı. 

EKRANLARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDECEK!

apple-iphone-15-serisi-icin-kollari-sivadi

WhatsApp’ın yuva bile yıkacak mesaj saklama özelliği yolda! WhatsApp’ın yuva bile yıkacak mesaj saklama özelliği yolda!

Apple ile ilgili haberler yapan bir kaynak geçtiğimiz günlerde firmanın ekran tedarikçisi Samsung ile yollarını ayırmaya karar verdiğini ileri sürmüştü. Bugün ise Bloomberg bu haberi adeta destekler nitelikte yeni bir haber düzenledi. Bloomberg tarafından aktarılan gelişmeye göre Apple, 2024 yılı itibari ile akıllı cihazlarında şirket içerisinde tasarlamış olduğu özel ekranları kullanacak.

YENİ EKRANLARIN ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK?

Bloomberg tarafından ortaya atılmış olan iddiaya göre Apple 2024 yılında piyasaya çıkarak olduğu Apple Watch Ultra ürününde yeni ekranını kullanacak. MicroLED ekran teknolojisi ile donatılacak olan ekran, daha sonra iPhone cihazlarda ve diğer Apple ürünlerinde de kullanılacak. Ekranlar Apple tarafından tasarlanacak ancak bir tedarikçi tarafından üretilecek.