Telefon kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu şaşırtan kararın ardından alternatif farklı uygulamalar kullanılsa da esas işlevi yerine getirebilmekte üstün bir performans sunamıyordu. Konu üzerine atılan adım geri çekildi. Eskisi standartlara geri dönülme kararı alındı.

İOS kullanıcılarının telefonu satın aldığı andan itibaren otomatik yükleme ile var olan uygulaması klavye sistemden kaldırılmıştı. Bunun yerine alternatif farklı yöntemler konulsa da iOS kullanıcıları bu durumdan pekte memnun değildi. Android kullanıcıları için ise durum farklıydı. Güncelleme işlemleri devam ediyordu.

SWİFTKEY’İN AYRILIĞI KISA SÜRDÜ! YENİDEN İOS KULLANICILARI İLE BULUŞTU!

apple-kullanicilarina-yeni-mujde-ani-kararla-uygulamadan-kaldirilan-o-ozellik-geri-dondu

Pek çok Apple kullanıcısının ise merak ettiği o soru uygulamanın neden kaldırıldığıydı. Cevap aslında oldukça basitti. Apple politikası kapsamında uzun süre güncellenmeyen uygulamalar zamanla siliniyor mağazadan kaldırılıyordu. İşlevsiz olduğu düşünülen bu uygulamalar için böyle bir karar alınmıştı. Fakat uzun süredir güncellemesi yapılmayan ve unutulan klavye uygulaması için kaldırılma işleminin ardından yeni bir karar alındı.

Microsoft'un SwiftKey isimli uygulaması App Store'dan kaldırıldığı andan itibaren İOS  kullanıcıları zor durumda kaldı. Yoğun taleplerin ardından Microsoft yeniden App Store uygulaması içerisine yükleme yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz ay alınan karar üzerine yeniden uygulama mağazaya yüklendi. Fakat ilginç olan üzerinde yeni bir güncelleme yapılmadan olduğu gibi servis edilmesiydi.

SWİFTKEY KLAVYE YAZILIMININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı! Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı!

Halihazırda yeniden yüklenen ve kullanmaya başlanan klavye uygulaması önümüzdeki dönemde Microsoft tarafından yeniliklere açık gözüküyor. Swiftkey'in bu kadar popüler olmasında ki sebep telefon alındığı andan itibaren otomatik olarak yüklü bir yazılım olması ve kullanım da rahatlık sunmasıdır. Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlar, tabletler ve laptoplar aracılığı ile kullanılabiliyor. Özel bir yapay zeka teknolojisi kullanılarak hazırlanmış bu klavye ile pratik ve portatif şekilde yazı alanına ulaşabilmek mümkün oluyor.

Bu uygulamanın benimsenmesindeki bir başka etken ise arayüz tasarımındaki kullanışlılık oluyor. Farklı ve alternatif uygulamalar var olsa da pek çok kişi kullanımda ve tasarımdaki kolaylık ve alışkanlık nedeniyle yine de Swiftkey’i tercih ediyor. Burada kişi yazmak istediği kelimeleri benzer ifadelerle yeniden görebiliyor. Önceden yazmış olduğu kelimeleri bilgi haznesine saklaması nedeniyle karşısında aynı hali ile görebiliyor. Bunun yanı sıra farklı emojilere ulaşabilmekte kolay oluyor.