Çok kısa süre öncesine kadar yalnızca bir haberleşme aracı olarak kullanılan ve arama ile mesajlaşma fonksiyonlarının dışına çıkmayan cep telefonları, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte her kesimden vatandaşın en önemli ihtiyaçlarından birisi haline dönüştü. İşlevleri sayesinde lüks tüketimden çıkan ve nerede ise bir temel ihtiyaç olarak değerlendirilen cep telefonlarının yeni dönemde “akıllı telefon” olarak adlandırılması da bu tezi destekler nitelikte oldu. 

Gündelik hayatın koşuşturması içerisinde sunduğu avantajlı hizmetleri ile zamandan tasarruf edilmesini sağlayan, iş/ eğitim ve bankacılık işlemleri dahil olmak üzere pek çok işlemin aynı anda yapılmasına aracılık eden akıllı telefonlar, bugün birçok marka tarafından üretilmeye başlandı. Kalitesine, işletim sistemine, sahip olduğu özelliklere ve güvenlik sistemlerine göre farklı fiyatlardan satışa sunulan akıllı telefonlar, özellikle teknoloji devi olarak tanımlanan Apple sayesinde farklı bir boyuta taşındı.

Akıllı cihazlar kategorisinde resmen bir öncü olan Apple, yalnızca akıllı telefonları ile değil kendisine ait olan diğer akıllı cihazları sayesinde de pazar payını giderek büyütürken şirket yönetiminden herkesi şaşkına çeviren yeni bir karar geldi. Senelerdir Apple cihazlarda kullanılan sesli komutun, yakın zaman içerisinde kökten değişeceği öğrenildi. 

SESLİ KOMUT İFADESİ DEĞİŞİYOR!

apple-senelerdir-kullanilan-hey-siri-komutunu-degistirmeye-hazirlaniyor-sebebi-belli-oldu (2)

Ciddi bir pazar payına sahip olan ve ülkemizde de birçok tüketici tarafından tercih edilen Apple, yeni dönemde köklü bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Akıllı cihazlarını sesli olarak çalıştırabilmek için senelerdir “Hey Siri” komutunu kullanan Apple’ın, önümüzdeki yıl içerisinde bu komutu “Siri” olarak değiştireceği öğrenildi. 

KOMUT DEĞİŞİKLİĞİNİN SEBEBİ BELLİ OLDU!

Şarjınız hemen bitiyorsa, bu hataları yapmaktan kaçının! Şarjınız hemen bitiyorsa, bu hataları yapmaktan kaçının!

En geç 2024 yılı içerisinde “Siri” komutuna geçiş yapacağı tahmin edilen Apple’ın bu kararı niçin verdiği merak konusu oldu. Bloomberg’den Mark Gurman kararın kullanıcıların aksan farklılıklarından ötürü alındığını ileri sürdü. Ayrıca bu karar sayesinde cihazların üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler ile de entegresi daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.