Otomotiv sektöründe küresel düzeyde yaşanan çip krizi ve hammadde sorunlarına ek olarak, Türkiye’de artan enflasyon, döviz kurunda yaşanan kriz ve yüksek vergiler nedeniyle otomobil fiyatları bir hayli artış gösterdi. Ucuz araba bulmanın neredeyse imkansız olduğu yeni dönemde ise geçtiğimiz aylarda araç almayanları pişman edecek fiyatlar görülmeye başladı. 

Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu? Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu?

Otomobil piyasalarında hem sıfır hem de ikinci el araç fiyatlarında görülen fahiş fiyat artışlarının ardından araba satın almak artık birçok kişi için hayal oldu. Kasım ayı itibariyle 400 bin liranın altında sadece tek bir model kaldığı ifade ediliyor. 

400 BİN LİRANIN ALTINDA NEREDEYSE ARAÇ KALMADI!

araba-alacaklar-icin-bu-san-sans-olabilir-400-bin-liranin-altinda-sadece-bir-model-kaldi-ot (2)

Sıfır araçlara her ay gelen zamlar sonrasında piyasada 400 bin liranın altında sıfır araç kalmadığı ifade ediliyor. Otomobil piyasalarında pahalılığın her geçen gün artmasında bağlı olarak araç sahibi olmak isteyenlerin gözü gelecek yeni düzenlemelere çevrilmiş durumda. 

400 bin TL’nin altında ise sadece bir model kaldığı ifade ediliyor. Hyundai i10 modelinin fiyatı Kasım ayı itibariyle 331 bin 500 liradan satışa sunuluyor. Bu model dışındaki diğer birçok binek ve ticari araçta fiyatlar 400 bin liranın üzerine çıktı. 

PİYASALAR TOGG FİYATINA ODAKLANDI!

Sıfır ve ikinci el araçlarda fiyatların bir hayli artmasının ardından araç satın almak isteyen birçok kişi Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un fiyatlarının açıklanmasını beklemeye koyuldu. Henüz fiyatları açıklanmayan TOGG birçok kişiye umut oldu. Otomobil satın almak isteyenler son çare olarak TOGG fiyatlarını bekliyor. 

6 AY VE 6 BİN KM DÜZENLEMESİ ÇARE OLMADI!

Sıfır km araç fiyatlarında yaşanan artış sonrasında ikinci el piyasalarda da fiyatların neredeyse sıfır fiyatlarını sollamasının ardından yeni düzenlemeler yapılmıştı. 6 ay ve 6 bin km düzenlemesinin de bu konuda çare olmadığı ifade ediliyor.