Gündelik hayat akışı içerisinde yerine getirmek ile sorumlu olunan işlerin daha kısa sürede halledilmesi, giderek kalabalıklaşan şehir içi toplu taşıma araçlarının rahatsız eden ortamından uzaklaşma isteği ve daha pek çok faktör çerçevesinde artık bir lüks tüketim ürünü olarak değil de ihtiyaç olarak ele alınan otomobiller, son dönemlerde ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelerin etkisi ile birlikte fahiş rakamlara ulaştı. İlk olarak Aralık 2021 tarihinde tarihi seviyelere ulaşmış olan para ve altın piyasalarından etkilenen araç fiyatları, yeni dönem de çip krizi karşısında güncellendi. 

Yedek parça maliyetinin artması ve çip krizinden kaynaklı olarak tedarik problemlerinin yaşanması hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç modellerinin fahiş rakamlardan satışa sunulmalarına sebep oldu. Bu durum yeni dönemde kendi aracına sahip olmanın hayallerini kuran tüketicilerin birikimlerini yetersiz kılarken taşıt kredisi hizmetlerine olan taleplerin artmasına yol açtı. Ancak birçok tüketici artan kredi faizlerinden ötürü bankalardan da destek alamadı. 

Giderek yükselen taşıt kredisi faizleri karşısında bankalardan nakit desteği alma planları suya düşen vatandaşlara, kamu bankası Halkbank’tan müjdeli haber geldi. İki farklı kategori altında taşıt kredisi kampanyaları geliştiren kamu bankası, ayrıntıları tüketiciler ile paylaştı. 

HALKBANK’TAN YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

arac-sahibi-olmak-isteyenler-dikkat-halkbank-duyurdu-50-bin-tllik-aciginizi-53-tl-odeyerek- (2)

Kamu bankası olmasının getirmiş olduğu ayrıcalıklar sayesinde rakiplerine oran ile daha avantajlı kampanyalar geliştirebilen Halkbank, sıfır kilometre araç sahibi olmanın hayalini kuran ancak artan araç fiyatları karşısında nakde olan ihtiyaçları da artan tüketiciler için yeni bir kampanya geliştirdiğini açıkladı. Yüzde 1,59 faiz ve azami 48 ay vade avantajları ile geliştirilmiş olan kampanyanın örnek hesaplama tablosu şu şekilde oluşturuldu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Vade sayısı: 48 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,59
  • Taksit tutarı: 1.599,73 TL

HALKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

Halkbank’tan Devlet Destekli Konut Kredisi! Halkbank’tan Devlet Destekli Konut Kredisi!

İkinci el taşıt alabilmek için nakde ihtiyacı olan tüketiciler için de yeni bir kredi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyuran Halkbank, yüzde 1,65 faiz ve 48 ay azami vade ile duyurmuş olduğu kampanyasının örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 100 bin TL
  • Vade sayısı: 48 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,65
  • Taksit tutarı: 3.301,78 TL