Aşk-ı Memnu iki diziden sonra şimdi de film olacak!Halit Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınmış olan ‘Aşk-ı Memnu’ romanı, hiç kuşkusuz tarihteki önemli Türk eserlerinden birisi. Hikayenin çekiciliğinin yanı sıra karakterlerin derinlemesine ele alınmış olması, bu hikayenin bu romandan daha fazlası olmasını sağladı. Türk televizyonlarına iki kere dizi olarak uyarlanan Aşk-ı Memnu’nun bu kez sinema filmi olacağı iddia edildi. 

İlki 1975 yılında; ikincisi 2008 yılında olmak üzere iki kere televizyona dizi olarak uyarlanan Aşk-ı Memnu romanının bu kez bir filme ilham verdiği iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. Magazinin önemli temsilcilerinden birinden gelen bu iddia sonrası detaylar da netleşmeye başladı. Filmin adı ve başrolü çoktan belli olmuşken, projenin yapım ekibi ve yayın yeri gibi detaylar da ortaya çıkar hale geldi. 

İKİ KERE DİZİ OLMUŞTU 

Türk dizi tarihinin ikinci dizisi olması ile tarihte önemli bir yere sahip olan ilk Aşk-ı Memnu, 19 Nisan 1975 tarihinde TRT 1 kanalından seyirci ile buluşmaya başlamıştı. Müjde Ar’ın Bihter Ziyagil’e; Salih Güney’in Behlül Haznedar; Neriman Köksal’ın Firdevs Yörüoğlu; Şükran Güngör’ün Adnan Ziyagil’e hayat verdiği bu versiyonda Çolpan İlhan, Matmazel; Itır Esen, Nihal; Suna Keskin ise Peyker’i canlandırmıştı. 

Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri

Romanın ikinci versiyonu 2008-2010 yılları arasında Kanal D ekranlarından seyirci karşısına çıktı. Çok geniş bir kitleye ulaşan bu versiyon, final bölümü ile toplam izleyicinin yaklaşık yüzde 73,7’sini ekran başına çekmeyi başardı. Bu dizide ise Bihter Ziyagil’i Beren Saat; Behlül Haznedar’ı Kıvanç Tatlıtuğ; Firdevs Yörüoğlu’nu Nebahat Çehre; Adnan Ziyagil’i Selçuk Yöntem; Matmazel’i Zerrin Tekindor; Nihal’i Hazal Kaya; Peyker’i ise Nur Fettahoğlu canlandırdı.

BU Kask-i-memnu-iki-diziden-sonra-simdi-de-film-olacak (2)-1EZ FİLM OLACAK 

İki kere dizi olmasının ardından bu kez Aşk-ı Memnu dizisinin film olacağı iddiası, Gazeteci Birsen Altuntaş’tan geldi. Seyirci karşısına bu kez ‘Bihter’ adı ile çıkması beklenen filmin başrolü ise Farah Zeynep Abdullah oldu. Filmde Bihter’e hayat verecek olan Farah Zeynep Abdullah’ın partneri ise henüz belli olmadı. 

TAFF Pictures imzası ile dijital yayın platformlarından birinden yayınlanacağı öğrenilen filmin senarist koltuğuna Merve Göntem oturdu. Günümüzde değil kitabın yayınlandığı dönem olan 1900’larda geçecek olan filmin çekim ya da yayın tarihi henüz belli değil.