Evvel zamandan beri üzerine milyonlarca şiir yazılan, besteler yapılan, uğruna dağları deldiren aşk, her bedende farklı bir şekilde kendisini hissettirmektedir. Kimi aşık olunca midesinde kelebeklerin uçtuğunu düşünürken kimisi de ayaklarının yerden kesildiği hissine kapılmaktadır. O his ile karşılaşılması bazen seneler alsa da bulunduğu zaman bırakılmaması gerektiği herkes tarafından da savunulmaktadır. 

Kimilerine göre “dünyanın en güzel” hissi olarak tanımlanan aşk, aynı zamanda da dile dökülmesi en zor olan duygular arasında yer almaktadır. Kadın- erkek çatışmaları, ego savaşları, kaçan kovalanır taktikleri ve daha pek çok sebepten ötürü “sana aşığım” demekte zorlanan, kendisi söylese bile karşısındaki kişiden bu itirafı alamayan birçok kişi, çoğu zaman sevilmediği hissine kapılarak hayatı kendisine dar etmektedir. Tam da bu noktada devreye giren uzmanlar, aşık olma duygusunun anlaşılabilmesi için bazen kelimelere ihtiyaç olmadığına dikkat çekti. Beden dilinin her konuda olduğu gibi aşk duygusunda da oldukça etkili olduğuna dikkat çeken uzmanlar, karşısındaki kişinin kendisine aşık olup olmadığını öğrenmek isteyenler için o hareketleri açıkladı. 

UZMANLARDAN AŞKIN BEDEN DİLİ TANIMI!

Mimik, el hareketleri, omuz hareketleri, nefes alış- verişleri ve şahsımıza ait olan birçok fiziksel tepki, dilimizin sustuğu çoğu zaman da birçok şey ifade etmektedir. Bu konuda eğitimler de verilmeye başlanmışken beden dili ile aslında çoğu şeyin rahatlık ile anlatılabileceği ve anlaşılabileceği bilinmektedir. Bu noktada devreye giren uzmanlar “aşk” duygusu için de beden dilinin doğru okunmasının oldukça önemli olduğunu ifade etti. Karşımızdaki kişinin dili ne söyler ise söylesin beden diline bakarak aşık olup olmadığını anlamanın mümkün olduğunu belirten uzmanlar, bu tespit için yalnızca 7 harekete dikkat edilmesinin yeterli olduğunu vurguladı. 

Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı! Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı!

SİZE AŞIK OLDUĞUNUN 7 KANITI!

askindan-emin-degilseniz-o-7-hareketine-dikkat-edin (2)

Karşımızdaki kişinin bize aşık olduğunu gösteren 7 beden hareketi şu şekildedir:

  • Konuşma esnasında yüzünüzün farklı bölgelerine odaklanırlar. 
  • Fiziksel olarak daha yakın olmayı tercih ederler. 
  • Size karşı sürekli gülümserler. 
  • Fiziksel olarak temas ederler. 
  • Daha gergin olurlar. 
  • Kendilerinin en güzel ve olumlu hallerinden bahsederler. 
  • Hareketlerinizi taklit ederler.