Nerede ise 13 yıldır internet kullanıcılarının vazgeçilmez platformlardan birisi olan YouTube, gelişen teknoloji ve değişen tüketici alışkanlıklarına rağmen zirvede ki yerini korumaya devam ediyor. Her yeni dönemde kendisini geliştirmeye devam eden ve bu sayede de abone sayısını günden güne arttıran platform, 2022 yılında da sosyal medya platformunda adından söz ettirmeyi başardı. 

Platformun hizmet kapsamını günden güne genişleten YouTube, dönemin ve abonelerinin ihtiyaçlarına göre bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda önce kullanım kolaylığı sağlamak ve abonelerine daha keyifli dakikalar yaşatmak amacı ile reklamları kaldırdığı Premium özelliğini geliştiren ve isteyen abonelere, kesintisiz reklamsız deneyim keyfi yaşatan YouTube, şimdi bir yeni özellik için daha kolları sıvadı. 

Her ne kadar ana akım medyada yayınlanan içerikler daha az tercih edilmeye başlansa da televizyonun sağladığı bazı avantajlar da özlenmiyor değil. İstenilen içeriklerin arka arkaya sıralandığı yayın akışında zevkleri doğrultusunda istedikleri içerikleri aralıksız seyredebilen izleyiciler, benzer performansları sıklık ile vakit geçirdikleri sosyal medya platformlarından da bekliyorlar. Bu kapsamda harekete geçen YouTube, abonelerinin istedikleri içerikleri arka arkaya, reklamsız bir şekilde izleyebilmelerini sağlayabilmek amacı ile yeni bir özelliği test etmeye ve platform keyfini üst noktalara taşımaya hazırlanıyor. 

PREMIUM KULLANICILARI TEST ETMEYE BAŞLADI!

aylardir-bekleniyordu-sonun-geldi-youtube-yeni-ozelligini-test-etmeye-basladii

Premium, “Daha Sonra İzle’ye Kaydet” ve “Oynatma Listesine Kaydet” gibi özelliklerinden sonra bir yeni özellik için daha harekete geçen YouTube, bu kez de uzun süredir beklenen “kuyruğa ekle” özelliği için kolları sıvadı. GSMArena’nın 9to5google’da yapmış olduğu bir habere göre YouTube, yeni özelliğini Android ve iOS Premium abonelerinde test etmeye başladı. 

YOUTUBE KUYRUĞA EKLE ÖZELLİĞİ NE ZAMAN KULLANILABİLECEK?

Cep telefonu alışverişlerinde taksit sayısı arttı! Cep telefonu alışverişlerinde taksit sayısı arttı!

Oluşturulan listede, istenilen içeriklerin peşi sıra kesintisiz bir şekilde izlenmesini sağlayacak olan “kuyruğa ekle” özelliği, iOS kullanıcıları için 28 Ocak tarihine kadar test edilmeye devam edilecek. O tarihten sonra iOS kullanıcılarının yeni özelliği kullanabilmeleri beklenirken Anroid cihazlar için bir tarih bilgisi verilmedi.