2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerine oldukça az bir zaman kala Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasında gerilim devam ederken Cumhur İttifakı üyelerinden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada Millet İttifakı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde birleşme çağrısında bulunan Bahçeli, bu kez de seçim tarihine ilişkin net bir açıklama yaptı.

Partisinin Meclis’teki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin birtakım açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sürecini değerlendirdi. Bahçeli, öne alınması hususunda birtakım tartışmaların yürütüldüğü seçim tarihine ilişkin bet konuştu.

SEÇİM TARİ BEKLENTİSİNİ AÇIKLADI!

bahceli-secim-tarihine-iliskin-net-konustu

Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri

Partisinin haftalık grup toplantısında bir konuşma yapan ve seçim sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim tarihine ilişkin ilk kez net konuştu. Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Seçimin ne zaman yapılacağına ilişkin tartışmaların bir an evvel son bulması, mevsim şartları ile birlikte uygun bir tarihin mutabakat ile tespiti, iyi niyetli beklentimizdir. Kararın onaylanması durumunda erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesi şeklinde yorumlar yapılmalıdır.” Erken seçim vurgusundan ise tarih güncellemesi ifadesine vurgu yapan Bahçeli, “Gelin bu işi mayıs ayı içerisinde bitirelim” ifadelerini kullanarak tarihe ilişkin ilk kez net konuşmuş oldu.

“SEÇİMLERİ RİSKE ATMAYACAĞIZ!”

2023 seçimlerinin riske atılmayacağını ifade eden Devlet Bahçeli, MHP ve Cumhur İttifakı’nın ulaşacak olduğu sonucun, emeklerin, ev ziyaretlerinin eseri olacağına dikkat çekti. Partilerine verilecek olan her desteği kendi siyasetlerinin namusunu belgelediğini ifade eden Bahçeli, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Moralimizi bozmak isteyecekler. Güveni sarsmak için uğraşacaklar. Yürüttükleri kara kampanyalara hız kazandıracaklar. Hiçbir arkadaşım onların sabotajlarına boyun eğmemelidir. Onların nifak madeni var ise bizim de çelik gibi imanımız var. Hepsini, daldan dala zıplayan maymunlara çevireceğimiz asla unutulmamalıdır.”