Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, taşeron olarak çalışanları sevindirecek kadro verilmesine dair yeni detayları açıkladı. 90 bin taşeron işçiye kadro verilmesine ilişkin düzenleme çalışmalarında son duruma dair gelişmeler ise yakından takip ediliyor. 

Bakan Bilgin tarafından taşerona kadro verilmesine dair yapılan yeni açıklamada düzenleme çalışmasına dair beklentiler ortaya çıktı. Kadro verilmesine dair geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bu açıklamasının ardından, 90 bin taşeron işçiye kadro detayları gündem oldu. 

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

TAŞERONA KADRO NE ZAMAN VERİLECEK?

1768719_620x410

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye’de taşeron olarak çalışan çok sayıda işçiyi sevindirecek bir duyuruda bulunmuştu. Yaptığı açıklamada 90 bin taşerona kadro verilmesiyle ilgili tarih detaylarını paylaşmıştı. 

Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamada, taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi konusunda geçen yıllarda hükümetin önemli reformlara imza attığının altı çizildi. Yaklaşık 1 milyon işçiye bu kapsamda kadro verildiği aktarıldı. Söz konusu dönemde 90 bin işçinin bu fırsattan yararlanamadığı belirtildi. Bu sorunun Kasım ayında çözüleceğine dair ipuçları aktarıldı. 

90 BİN TAŞERONA KADRO KASIM AYINDA GELEBİLİR!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yaptığı açıklamada, 90 bin işçinin kadroya alınmasına yönelik Kasım ayında veya daha erken bir tarihte çözüm geleceği ifade edildi. Şu anda geçici işçilerle ilgili sorunların olduğunu ifade eden Bakan Bilgin, 90 bin işçinin kadroya alınmasına dair çalışmaların devam ettiğine dikkat çekti. 

Kasım ayında 90 bin işçinin karoya alınmasına dair çalışmaların devam ettiğinin açıklamasının ardından heyecanlı bekleyiş ise devam ediyor. Türkiye’de yıllardır devam eden bir geçici işçi meselesinin de olduğunu ifade eden Bakan Bilgin, bu konuda da hazırlıkların ve yeni çalışmaların yapılmaya devam ettiği aktarıldı.