Altılı masanın mensuplarından birisi olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde yerli ve milli insansız hava araçlarına ilişkin birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Babacan’ın açıklamasına İHA ve SİHA’ların üreticisi Baykar Teknoloji’nin CEO’su Haluk Bayraktar’dan sert bir tepki gelirken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Babacan’ın sözlerine sessiz kalmadı.  

Ukrayna savaşında aktif olarak rol oynayan ve Ukrayna ordusunun en büyük destekçilerinden birisi olarak gösterilen Türk insansız hava araçları üstün yetenekleri ile dünyanın gündeminden düşmezken Ali Babacan’ın sözleri olay yarattı. Babacan’a karşı sessiz kalmamayı tercih eden Bakan Akar, genel başkana ağır yüklendi.

BABACAN’A SERT ÇIKTI!

bakan-akar-babacanin-iha-ve-siha-sozlerine-tepki-gosterdi (2)

Gündemde yer alan konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz günlerde İHA ve SİHA’lar ile ilgili birtakım açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a karşı sessiz kalamadı. Akar, Babacan’ın sözlerine şu şekilde karşılık verdi: “Yurt içinden bazılarının ülkemizin savunma sanayiinde ulaşmış olduğu seviyeden rahatsız olmaları ve tepkilerini açık bir şekilde dile getirmeleri asla kabul edilemez. Bu büyük bir talihsizliğin yanı sıra yerli ve milli emek ve başarısına da saygısızlıktır. TSK’nın başarılarında büyük paya sahip olan İHA ve SİHA’lara çamur atanları kınıyor, onları asil milletimizin takdirlerine hava ediyoruz.”

Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama ne demektir nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama ne demektir nasıl yapılır?

BABACAN İHA VE SİHA’LAR İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde İHA ve SİHA’lara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, insansız hava araçlarının üretici firması Baykar Teknoloji’ye devletin hemen hemen tüm imkanlarının aktarıldığını ifade etmişti. Kullanmış olduğu ifadeler karşılığında büyük bir tepki ile karşılaşan Babacan, İHA ve SİHA’ların kutsal ve dokunulmaz bir hale getirildiğine dikkat çekmiş ve bu duruma “Kusura bakmayın, dokunacağız” ifadeleri ile karşı çıkmıştı.  Babacan’ın açıklamasının ardından Baykar Teknoloji’nin CEO’su Haluk Bayraktar’da bir açıklama yapmış ve Babacan’ı özre davet etmişti.