Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarımsal destekleme ödemeleriyle ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişçi tarafından yapılan açıklamaya göre, hayvansal üretim desteklerinde birçok farklı kalemdeki ödemelerin yüzde 100 artırıldığı açıklandı. Ayrıca söz konusu destek ödemelerinin erken tarihe çekildiğinin de açıklanması üzerine birçok çiftçi tarafından bu açıklama olumlu karşılandı. 

Erzurum’da bir programa katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çiftçilere müjde üstüne müjde verdi. İlgili destek ödemelerinde yüzde 100 artış yapıldığına dair müjdeyi paylaşan Bakan Kirişçi, besicilere teşvik primlerine dair de önemli açıklamalar yaptı. 

DESTEK ÖDEMELERİ ERKENE ALINDI!

bakan-beklenen-kritik-aciklamayi-yapti-o-destek-odemesinde-tarihler-one-cekildi-yuzde-100-a (2)

Katıldığı bir etkinlikte çiftçilere önemli müjdeler veren Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, 2022 yılı üretim dönemine ait mazot ve gübre desteklerinin, 2023 yılı Mart ayı yerine 2022 yılı içinde ödeneceğini ifade etti. Birçok çiftçinin ekim döneminde girdi maliyetlerini düşürmeden üretim yapabileceklerinin altı çizildi. 

Söz konusu desteklerin ayrıca çiftçilere nakit olarak verilmeyeceğini ifade eden Bakan Kirişçi, Ziraat Bankası banka kartlarına ilgili desteklerin aktarılacağı belirtildi. Söz konusu destek sadece mazot ve gübre alımlarında kullanılabilecek. 

HAYVANSAL ÜRETİM DESTEKLERİNDE ÖDEMELER YÜZDE 100 ARTTI! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla mazot ve gübre desteklerinde önemli artışlara gidildiği aktarıldı. Mazot desteği ödemeleri, ürün bazında yüzde 203 ila 395 asında değişen oranlarla artırıldığı aktarılıyor. Gübre desteği ödemelerinde ise yüzde 130 – 163 arasında değişen oranlarda artış gerçekleştirildiği bildirildi. 

Hayvansal üretim desteklerinde birçok kalemdeki ödemelerin yüzde 100 artırılması ve ödemelerin erken bir tarihe çekilmesi için yapılan düzenleme kapsamında çiftçiler için önemli desteklerin sağlanması hedefleniyor. Özellikle son dönemde artan maliyetlere karşın çiftçilerin bu destekler ile üretimlerinin desteklemesi sağlanacak. Bunlara ek olarak sözleşmeli model ile alıcı ile satıcı doğrudan muhatap olabileceği düzenlemeler de önümüzdeki dönemde devreye girecek.