Her dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için geliştirmiş olduğu sosyal yardım modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kamu kurumlarından olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde giderek ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında da elini taşın altına koydu. Sene başından bu yana pek çok farklı kategori altında yeni sosyal yardım modelleri geliştiren ve mevcut yardım modelleri için de kapsam genişleten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, darda olan ihtiyaç sahipleri tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. 

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Geride bırakmış olduğumuz senenin sonu itibari ile giderek artmaya başlayan enflasyonun yeni dönemde de tüm müdahalelere rağmen yükselişini sürdürmesi, hali hazırda darda olan vatandaşların bütçelerinin iyiden iyiye sıfırlanmasına sebep oldu. Bu durum karşısında destek hizmetlerini arttıran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maliyet artışından etkilenen tüm hizmetlere karşın ihtiyaç sahibi ailelere yeni bir eğitim desteğinin daha verileceğini bildirdi. Katılmış olduğu bir canlı yayında yeni destek hizmetine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tarih vererek ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü. 

BAKAN YANIK MÜJDELİ HABERİ CANLI YAYINDA VERDİ!

bakan-derya-yanik-canli-yayinda-mujdesini-verdi-2022-anaokulu-destek-odemeleri-icin-o-tarih (2)

NTV’de yayınlanan bir programda Ahmet Ergen’in sorularını canlı yayında yanıtlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahipleri tarafından yakından takip edildi. Açıklamaları kapsamında bakanlığın mevcut destek hizmetlerine ilişkin önemli bilgiler veren Bakan Yanık, yeni bir destek hizmetinin de müjdesini verdi. 

Canlı yayında bakanlığın yeni projesine ilişkin konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu sene ilk kez ihtiyaç sahibi ailelerin anaokulu düzeyinde eğitim gören veya görecek olan çocukları için de destek verileceğini bildirdi. 

ANAOKULU DESTEK ÖDEMESİ DETAYLARI! 

İlk anaokulu destek ödemelerinin bu hafta itibari ile yapılacağını ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ödemelerin kurum tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na aktarılacağını belirtti. Bakan Yanık hali hazırda devletten sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını kapsayan bu destek ödemesi için herhangi bir başvurunun yapılmasına ihtiyaç duyulmadığını ifade etti.