Her dönemde olduğu gibi yeni dönemde de ülke sınırları içerisinde yaşayan ve çeşitli kategoriler altında değerlendirildiklerinde dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yükselen enflasyon karşısında mağduriyetleri artan ihtiyaç sahiplerine yeni destek paketini duyurdu. Geçtiğimiz aylarda ilk ödemeleri ile vatandaşlara ulaştırılmış olan Aile Destek Paketi’nin başvurulara açılmış olduğunu ifade eden yetkililer ayrıntıları paylaştı. 

Yeni dönemde gelişen olumsuz ekonomik faktörler sebebi ile günden güne artan enflasyon, gündelik hayat şartlarının da aynı oranda ağırlaşmasına yol açtı. Özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların daha da mağdur bir pozisyona düşmelerine sebep olan bu durum, bakanlığı harekete geçirdi. Sene başından bu yana mevcut yardım modellerinin kapsamlarını genişleten ve ek yardım modelleri de geliştirerek ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışan bakanlık,  ay boyunca düzenli ödeme hizmetinin sunulacağı yeni Aile Destek Paketi’nin ayrıntılarını paylaştı. 

BAKAN YANIK’TAN AİLE DESTEK PAKETİ AÇIKLAMASI!

bakan-derya-yanik-duyurdu-aile-destek-paketi-basvuru-ekranlari-erisime-acildi-kasim-ayinda- (2)

Geçtiğimiz günlerde bakanlık hizmetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Paketi’ne dair de önemli bilgiler verdi. Bakan Yanık açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “450- 600 TL aralığında ödenen destek tutarını 850- 1.250 TL skalasına yükselttik. Çocuk Destek Bileşeni kapsamında da 1- 2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere ise 650 TL ek destek sağlayacağız. Güncellenen tutarlar kasım ayı itibari ile hesaplara aktarılacak.”

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU DETAYLARI EKİM 2022

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bin 250 TL ile sınırlandırdığı yeni Aile Destek Paketi programından destek almak için e- devlet sistemi üzerinden online olarak yardım başvurusundan bulunulması gerekmektedir. Hali hazırda devlet kurumlarından sosyal yardım desteği alan veya almayan tüm ihtiyaç sahipleri, ilgili yardım modeline başvuru yapabilmektelerdir.