ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

Ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için onlarca kategori altında farklı içeriklere sahip olan sosyal yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde de mevcut modellerinin kapsamını genişletmeye ve ihtiyaç duyulan alanlara ilişkin yeni modeller geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda artan maliyetler karşısında dara düşen vatandaşlar için bir yeni sosyal modelin daha geliştirildiğini duyuran bakanlık, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısı sonrasında toplantı kararlarını açıklamak üzere kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında yeni bir destek modelinin daha geliştirildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra harekete geçen bakanlık, yeni desteği öğrencileri kapsadığını bildirdi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni destek hizmetine ilişkin ayrıntıları paylaşan Bakan Yanık, binlerce öğrenciye vakıflar aracılığı ile nakit ödemelerin ulaştırılacağını bildirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU!

bakan-derya-yaniktan-150-bin-ogrenciye-ulasim-destegi-mujdesi-kisi-basina-binlerce-tllik-od (2)

Düzenlenen kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında hizmete sunulacak olan yeni destek modelini duyurmuştu. Erdoğan, açıklamaları kapsamında şu ifadelere yer vermişti: “Ailelerinin yaşadıkları şehirlerden uzak noktalarda eğitim- öğretim gören öğrencilerimize, okullarına gidişleri ve dönüşleri için ulaşım desteği sağlayacağız. Senede iki kere verilecek bu destek aracılığı ile yaklaşık olarak 150 bin öğrencimizin, herhangi bir yük gerektirmeden ailelerinin yanlarına gidip gelebilmelerini garanti etmeyi hedefliyoruz.”

BAKAN DERYA YANIK AYRINTILARI PAYLAŞTI!

Son düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenmiş olan yeni ulaşım desteği, öğrencilerde büyük sevinç yaşattı. Yeni ulaşım desteğinin ayrıntılarını merak edenler için canlı yayında açıklamalarda bulunan Bakan Derya Yanık, söz konusu desteğin tek yön için 500 TL, toplamda ise 2 bin TL tutarında olacağını ifade etti. 

2 bin TL’lik desteğin vakıflar aracılığı ile IBAN numaralarına aktarılacağını belirten Bakan Yanık, destek ödemesinden faydalanabilmek için 25 yaşında altında olunması gerektiğini de ifade etti.