2021 yılının sonunda hem kur farkları hem de diğer olumsuz gelişmelerden ötürü yükselişe geçen enflasyon, 2022 yılında da yükselen grafikler ile ekonomiye damga vurdu. Enflasyon artışına bağlı olarak birçok hizmete ve hizmet ürününe yüksek oranlarda zamlar gelirken maaş iyileştirmelerine rağmen alım gücü yükselemeyen vatandaşlar, büyük bir geçim derdinin ortasına düştü. 

Sene başından bu yana enflasyon ile mücadele kapsamında birçok önemli adım atılırken senenin son günlerinin içerisinde olduğumuz şu dönemde vatandaşların bütçeleri halen toparlanamadı. Maaşları artsa da enflasyondan ötürü alım güçleri iyileştirilemeyen vatandaşlar gözlerini 2023 yılı gelişmelerine dikerken hükümet de konuya ilişkin bütçe görüşmelerine başladı. 

Bugünlerde asgari ücret, emekli ve memur maaşı zamları gündemden düşmeyen başlıca konular olarak değerlendirilirken geçtiğimiz senelerde başlayan ücretli poşet hizmeti de özellikle sosyal medyada konuşulmaya başlandı. 25 kuruşluk bir bedel karşılığında satın alınan market poşetlerine ciddi bir zammın beklendiği, hatta ve hatta poşetlerin 2023 itibari ile 75 kuruştan satılacağı iddiaları ortaya atılırken konuya ilişkin açıklama Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi. 

Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri

2023 POŞET FİYATI RESMEN BELLİ OLDU!

bakan-murat-kurum-resmen-acikladi-o-urunun-fiyati-2023te-degismeyecek

Bir süredir ücretli olarak satılan market poşetleri halen birçok insanın tepkisi ile karşılaşırken 25 kuruştan satışa sunulan poşetlere 2023 yılı itibari ile ciddi bir zam geleceği ileri sürüldü. Konuya ilişkin tepkiler artarken beklenen açıklama Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Kurum, poşet fiyatlarına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Plastik poşetten ötürü ortaya çıkan 550 bin tonluk plastik atığı oluşumunu ve 23 bin ton sera gazı salınımını engelledik. Bu yıl da aldığımız karar neticesinde poşet fiyatlarını 25 kuruş olarak belirledik ve herhangi bir artışa gitmedik.”

DEPOZİTO İADE NOKTALARI GELİYOR!

Yapmış olduğu açıklamada önemli bir konuya daha değinen Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı: “Poşette elde etmiş olduğumuz başarıya inşallah Depozito Yönetim Sistemi ile de ulaşacağız. 2023 yılının sonuna kadar ülkemizin tamamında 7 bin depozito iade noktası ile milletimize hizmet vereceğiz.”