Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG’un tanıtımının gerçekleştirilmesinin ardından birçok kişi satış tarihi ve fiyatını araştırmaya başladılar. C – SUV segmentte satışa çıkacak aracın fiyatının da rakipleri ile benzer seviyelerde olması bekleniyor. 

Katılığı bir programda 29 Ekim’de banttan indirilen TOGG için kredi müjdesini veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kamu bankaları ile görüşmelerin başladıklarını ifade etti. Ayrıca genç girişimcilere özel de bir paket hazırlandığı ve limitlerin artırıldığı da ifade edildi. 

TOGG İÇİN ÖZEL KREDİ DESTEĞİ GELİYOR!

bakan-nebati-bir-mujde-daha-verdi-togg-satin-almak-isteyenlere-buyuk-kolaylik-togg-icin-kre (2)

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından TOGG’a ilişkin kredi açıklaması yapıldı. Kamu bankaları ile görüşme sağlandığının altını çizen Bakan Nebati, TOGG alımında gerekirse bankaların kar etmeyeceklerini ifade etti. Kamu bankalarının yerli otomobil TOGG için uygun kredi vereceği açıklamaları ise birçok kişinin ilgisini çekti. 

TOGG alımında gerekirse kar etmeyecek şekilde kredi kamu bankalarının kredi vereceklerini ifade eden Bakan Nebati, kamu ve katılım bankalarının araçlara ulaşım noktasında gerektiği noktada kazanmamak üzere düşük maliyetlerle ilgili destekleri sunacaklarını kaydetti. 

TOGG ÖN SİPARİŞ NE ZAMAN?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kamu bankalarından TOGG için kredi desteği vereceğine dair açıklamasının ardından ön satışlar ve fiyatı konusunda da merak iyice arttı. TOGG’un ilk modeli olan C – SUV’nin ön siparişlerinin şubat ayında alınmaya başlanacağı ifade ediliyor. Ancak aracın fiyatına dair henüz net bir açıklama bulunmuyor. Arcan ön siparişlerinin alınmaya başlaması ile fiyatının belirlenmesi bekleniyor. 

Bakan Nebati tarafından TOGG’a ilişkin yapılan açıklamalarda ise TOGG2un bir hayalin gerçeğe vurumu olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca kamuda kullanımı için Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ile bir çalışma yapıldığı da aktarıldı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile katılım bankaları tarafından TOGG’a ulaşım noktasında gerekli desteklerin sağlanması hedeflendiği vurgulanıyor.