Ocak ayının başında etkisini iyice hissettiren enflasyon artışı, ay sonunu sabit maaşlar ile getirmeye çalışan vatandaşların ellerini kollarını resmen bağladı. Hükümet eli ile yapılan tüm maaş iyileştirmelerine rağmen geçim derdini bertaraf edemeyen vatandaşlar, gözlerini yeni çalışmalara çevirdi. Bu kapsamda vatandaşlar tarafından yakından takip edilen kurumların başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı geldi. 

Ocak ayının başından bu yana milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren çok çeşitli çalışmalara imza atan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bugünlerde EYT çalışmaları ile gündemde kalmaya devam ediyor. Emeklilik hakkını elde edemeyen vatandaşlar için elini taşın altına koyan bakanlık, vatandaşların yakın takibine alındı. Bu kapsamda katıldığı forumda kendisine gelen soruları yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, tarih vererek vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başardı. 

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İDDİALARINA YANIT VERDİ!

bakan-vedat-bilginden-milyonlari-ilgilendiren-aciklama-geldi-eyt-ve-asgari-ucret-zammi-icin (2)

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu’na katılım sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son günlerde gündemden düşmeyen asgari ücret zammına ilişkin önemli bilgiler verdi. Moderatör Didem Arslan Yılmaz’ın sorularına yanıt veren Bakan Bilgin, vatandaşlar tarafından yakından takip edildi. 

Moderatör Yılmaz’ın “asgari ücret 10 bin TL olacak iddialarına ne diyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Bakan Bilgin, “bu iddiaları ortaya atanlar sürecin nasıl işlediğini bilmiyorlar” ifadelerini kullandı. Bakan Bilgin açıklamasına şu ifadeler ile devam etti: “Ben de kişisel olarak asgari ücretin 20- 25 bin TL olacağını söyleyebilirim. Ancak bunun gerçekçi olması lazım.”

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

EYT ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ!

Yaklaşık 6 milyon vatandaşın emeklilik sürecini yakından ilgilendiren EYT çalışmalarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, şu ifadeleri kullandı: “Bütün sorunların aşılmasına yönelik bir düzenleme olacak. Sonuna yaklaşıldı. Aralık ayının başında tamamlanacağını tahmin ediyorum. Birçok insan var, her birinin mevcut durumunu yakından inceliyoruz. Elbette ki bireysel sorunları da ele alıyoruz. Çalışanların gelecekleri ile ilgili endişelerini ortadan kaldıracağız.”