Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği sayesinde esnaf ve sanatkarlara Halkbank üzerinden 100 milyar liralık kredi desteği verilmesi hedefleniyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yaklaşırken duyurusu yapılan 100 milyar liralık kredi kapsamında cazip geri ödeme seçenekleri ve faiz oranlarına yer verildi. 

Pandemi dönemiyle başlayan ve salgın sonrasında da devam eden ekonomik pek çok sorunun ardından özellikle birçok işletme finansman ve devlet desteklerini araştırmaya başladılar. Halkbank’tan duyurulan esnafa destek kredisi kapsamında ise en cazip seçenekler uygulanacak. 

ESNAFA 60 AY VADELİ KREDİ DESTEĞİ 

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile sunulan esnaf destek kredisi kapsamında Halkbank’tan kredi desteğinin detayları açıklandı. 100 milyar liralık kredi kapsamında, işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılaması için 60 ay vade seçenekleri ile kredi verilecek. 

Söz konusu krediden yararlanacak esnafların 3 veya 6 aylık taksit ödeme seçeneklerinden de yararlanması hedefleniyor. İşlete sermayesi ihtiyaçları ve mesleki faaliyetlere uygun iş yeri ya da taşıt alımlarına özel de yüksek limitlerle kredi seçenekleri sunulacak. 

1,5 MİLYON LİRAYA KADAR KREDİ KULLANDIRILACAK!

bakanlik-acikladi-esnafa-100-milyar-tl-kredi-destegi-60-ay-vadeli-ve-dusuk-faizli-krediye-b (2)

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Halkbank’ın Esnaf ve Sanatkarlara 100 Milyar TL Kredi Desteği kapsamında, mesleki faaliyetlerine uygun şekilde taşıt ya da iş yeri satın alımlarına yönelik ilgililere 1.5 milyon TL’ye kadar yatırım kredisi verilecek. İş yeri alımlarında 120 aya kadar vade ve taşıt alımlarında ise 84 aya kadar vade ile 3 aylık ödeme seçeneklerine de yer veriliyor. 

İşletme sermayesi ihtiyaçları için kullandırılacak kredilerde ise 60 ay vade ve 500.000 TL’ye kadar finansman desteği sunulacak. Üstelik yüzde 7,5 faiz oranları ile avantajlı seçenekler sunulacak. 

ESNAFA DESTEK KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR? 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Siciline kayıtlı olan aktif esnaf ve sanatkarlar krediye başvuru yapabilirler. Halkbank esnafa destek kredisi ile esnaf ve sanatkarların yaşadığı ekonomik sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor.