2021 Aralık tarihi itibari ile rekor seviyelere ulaşmış olan döviz kurları ile altın fiyatları, gündelik hayat akışı içerisinde satışa sunulan her bir hizmet kaleminin yüksek oranlarda zamlanmasına sebep oldu. O dönem içerisinde açıklanan yeni ekonomik model ile birlikte kısa süreliğine kontrol altına alınan ekonomi piyasaları vatandaşları zamların geri alınabileceği konusunda umutlandırmış olsa da ocak ayına girildiği an itibari ile ortaya çıkan yeni olumsuz gelişmeler, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan hizmetlerin ek zamlar ile duyurulmasına yol açtı.

2022 yılının tamamlanmasına oldukça kısa bir zaman kalan ekonomi piyasalarında ve piyasaları direkt olarak etkileyen diğer alanlarda olumsuz gelişmelerin yaşanmaya devam ediyor olması, enflasyonun da giderek yükselmesine sebep oldu. Bu durum karşısında birçok tüketici bütçeleri konusunda sıkıntıya düşerken sene başından bu yana yapılan düzenlemelere bir yenisinin daha ekleneceği ve çalışanların ceplerinin bir nebze olsun ferahlayacağı bilgisi kaydedildi. 

GELİR VERGİSİ DİLİMLERİNİ DÜZENLEMEK ÜZERE HAREKETE GEÇİLDİ!

bakanliklar-harekete-gecti-gelir-vergisi-dilimleri-duzenlenecek-calisanlar-1270-tl-kara-gec (2)

Sene başından bu yana gelişen pek çok olumsuz faktör çerçevesinde dur durak bilmeden yükselen enflasyon, vatandaşların bütçelerini sıfırlama noktasına getirdi. Yaşanan bu sıkıntıların en aza indirgenmesi için enflasyon ile mücadele kapsamında pek çok düzenleme yapılmış olsa da bütçe tahribatları istenen seviyelerde onarılamadı. Bu durum karşısında harekete geçen kamu kurumları, bir alanda daha düzenleme çalışmalarının başladığını duyurdu. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde başlatılmış olan yeni çalışmaya göre çalışanlardan kesilen gelir vergisi için dilimlerin düzenleneceği bilgisi kaydedildi. 

1270 TL CEPLERİNDE KALACAK!

Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın el ele vermesi sonucunda gelir vergisi dilimlerinde yapılacak olan düzenleme, vatandaşları heyecanlandırdı. Yapılan açıklamaya göre gelir vergisi dilimleri adına yapılacak olan yeni düzenlemeye göre memurların ve işçilerin ceplerinde fazladan bin 270 TL kalacağı bildirildi.