Banka değiştirecek emekliler için İş Bankası çağrı yaptı: 8.000 TL ödeme yapılacak! Hemen başvurabilirsiniz

Bankalar tarafından geliştirilen promosyon kampanyaları son günlerin çok konuşulan konu başlıklarından birisi oldu. Artan enflasyon karşısında tutarları güncelleyen bankalardan biri de İş Bankası oldu

Ekonomi 10.10.2022 - 09:08 10.10.2022 - 09:09 Onur Sarı

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanmış olan maaş ödemeleri protokolü, sene başında güncellenerek emekli vatandaşlara duyuruldu. Kamu kurumunun belirlemiş olduğu alt tutarlar çerçevesinde kendi kampanyalarını geliştiren özel bankalar, son dönemlerde giderek artan enflasyon karşısında adeta bir promosyon yarışı içerisine girdi. 

Sene başından gelişen olumsuz ekonomik faktörler çerçevesinde dara düşen emekli vatandaşlar için nerede ise her ay promosyon kampanyalarını güncelleyen özel bankalar, ekim ayına girilmesi ile birlikte yeni promosyon tutarlarını duyurdu. Promosyon kampanyasını güncelleyen bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası oldu. Banka, henüz herhangi bir bankadan promosyon ödemesi almamış olan emekli vatandaşlar için ay sonuna kadar geçerliliği bulunan güncel emekli promosyonu kampanyasının ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI EKİM 2022

banka-degistirecek-emekliler-icin-is-bankasi-cagri-yapti-8000-tl-odeme-yapilacak-hemen-basv (2)

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Türkiye İş Bankası, ekim ayına girilmesi ile birlikte emekli promosyonu kampanyasını güncelleyen bankaların arasında yer aldı. Emekli maaşı hesabını ay sonuna kadar kendi bünyesine taşıyan ve ilgili hesabın en az 3 yıl boyunca banka bünyesinde kalacağının sözünü veren emekli vatandaşlara ödenecek olan tutarlar şu şekilde sıralandı:

  • SGK emekli maaşı 1.499 TL ve altı tutarlarda olan vatandaşlara: 5.000 TL
  • SGK emekli maaşı 1.500- 2.499 TL aralığında olan vatandaşlara: 6.250 TL
  • SGK emekli maaşı 2.500 TL ve üzeri tutarlarda olan vatandaşlara: 7.500 TL

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİ REFERANS KAMPANYASI EKİM 2022

Türkiye İş Bankası geliştirmiş olduğu yüksek tutarları emekli promosyonu kampanyasına ek olarak bir de referans kampanyası düzenlediğini duyurdu. Söz konusu referans kampanyası kapsamında emekli bir yakınına ay sonuna kadar maaş hesabını banka bünyesine taşıması adına aracılık eden vatandaşlara 250 TL ödeme yapacağını bildiren İş Bankası, toplam ödeme tutarını 500 TL olarak açıkladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@