Aralık ayına girilmesi ile birlikte hem özel kurumlarda hem de kamu kurum ve kuruluşlarında sene sonu mesaisi başladı. Bu senenin işlerini yeni yıla girmeden tamamlamak isteyen kurumlar, yoğun bir tempo içerisine girdi. Ek olarak yeni yıl başlamadan eksiklerini tespit ederek yeni dönem kadrolarını tamamlamak isteyen kurumlardan personel alımı ilanları a gelmeye başladı.

Kasım ayının sonuna doğru sıklaşmaya başlayan personel alımı ilanlarının arasına bugün bir yenisi daha eklendi. Kamu kurumlarından olan ve milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren kararlara imza atan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, eksik kadrolarını tespit ederek yeni bir personel alımı ilanı yayınladı.

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU 2022 PERSONEL ALIMI İLANI

bankacilik-duzenleme-ve-denetleme-kurumundan-yeni-personel-alimi-ilani-kpss-puani-ile-165-k (2)

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

Eksik kadrolarını belirleyen kamu kurumlarından birisi olarak öne çıkan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yeni personel alımı ilanını yayınladı. Farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 165 yeni personelin kurum bünyesine dahil edileceğini ifade eden kamu kurumu, yeni personellerin “uzman yardımcısı” unvanına sahip olacaklarını belirtti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, personel istihdamlarının yapılacak olduğu bölümleri şu şekilde sıraladı:

  • Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı
  • Bankacılık Uzman Yardımcısı- Bankacılık Alanı
  • Bankacılık Uzman Yardımcısı- Hukuk Alanı
  • BDDK Uzman Yardımcısı
  • Bankacılık Uzman Yardımcısı- Bilişim Alanı

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU 2022 PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile kurum bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar için başvuru detayları yayınlandı. Kamu kurumu söz konusu ilanına 13 Aralık tarihine kadar e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranı üzerinden başvuru yapılabileceğini ifade etti. İlana başvuru yapmak isteyen adayların sağlamaları gereken KPSS puanı şartları ise şu şekilde sıralandı:

  • Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı- 85 puan
  • Bankacılık Uzman Yardımcısı- Bankacılık Alanı- 85 puan
  • Bankacılık Uzman Yardımcısı- Hukuk Alanı- 75 puan
  • BDDK Uzman Yardımcısı- 75 puan
  • Bankacılık Uzman Yardımcısı- Bilişim Alanı- 75 puan