Giderek artmaya devam eden enflasyon, her kesimden vatandaşın bütçesini derinden etkilerken özellikle ay sonunu tek maaş ile getirmeye çalışan emekli vatandaşlar büyük bir geçim sıkıntısı içerisine sürüklendi. Hem sene başında hem de temmuz ayında yapılan tüm maaş iyileştirmelerine rağmen kısa süre içerisinde eriyen zam oranları sebebi ile bütçelerine destek arayışı içerisine giren emekli vatandaşlar, nerede ise er ay güncellenen emekli promosyonu kampanyalarını yakın takibe aldı. 

Artan enflasyon karşısında müşteri potansiyellerini kaybetmek istemeyen bankalar, sene başından bu yana emekli promosyonu kampanyalarını güncel tutarlar ile başvurulara açmaya devam ederlerken ekim ayında da söz konusu kampanyaların içeriklerinin değiştiği bilgisi paylaşıldı. Bu kapsamda hummalı bir araştırma süreci içerisine giren emekli vatandaşlar, yüksek promosyon ödemesi yapan bankaları öğrenmeye çalışıyorlar. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI EKİM 2022

bankalardan-ekim-ayi-emekli-promosyonu-guncellemesi-geldi-hangi-banka-ne-kadar-promosyon-od (2)

Köklü bir geçmişe sahip olan özel bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası, ekim ayının gelişi ile birlikte emekli promosyonu kampanyasını güncellediğini duyurdu. Yeni kampanyası kapsamında maaş hesabını 3 yıllığına banka bünyesine taşıyan emekli müşterilere ödenecek olan tutarları şu şekilde açıklandı:

  • SGK emekli maaşı 1.499 TL ve altı tutarlarda olanlara: 5.000 TL
  • SGK emekli maaşı 1.500- 2.499 TL aralığında olanlara: 6.250 TL
  • SGK emekli maaşı 2.500 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 7.500 TL

Türkiye İş Bankası emekli yakınlarına referans olan vatandaşlara, yukarıda belirtilmiş tutarlara ek olarak kişi başı 250 TL, toplamda ise 500 TL daha MaxiPuan ödemesi yapacağını belirtti. 

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

YAPI KREDİ BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI EKİM 2022

Ülkemizin önde gelen özel bankalarından bir diğeri olan Yapı Kredi Bankası da ekim ayının gelişi ile birlikte emekli promosyonu kampanyasını güncellediğini duyurdu. Söz konusu kampanyası kapsamında maaş hesabını kendi bünyesine taşıyan ve ilgili hesabın en az 3 yıl boyunca banka bünyesinde kalacağının sözünü veren yeni müşterilerine ödeme yapılacağını ifade eden banka, güncel tutarları şu şekilde açıkladı:

  • SGK emekli maaşı 1.499 TL ve altı tutarlarda olanlara: 4.600 TL
  • SGK emekli maaşı 1.500- 2.499 TL aralığında olanlara: 5.750 TL
  • SGK emekli maaşı 2.500 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 7.000 TL

Yapı Kredi Bankası emekli yakınlarına referans olan vatandaşlara, yukarıda belirtilmiş tutarlara ek olarak kişi başı 250 TL, toplamda ise 2 bin 500 TL daha ödeme yapacağını belirtti.