Son dönemde Türkiye’deki konut satışları düşüşe geçerken önde gelen bankaların konut kredisi kampanyaları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Daha uygun maliyetlerle durgunluk döneminde sıfır veya ikinci el konut almak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuluyor. Aralarında Akbank, Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA ve Yapı Kredi bankasının bulunduğu dev bankalar 500 bin TL konut kredisi kampanyalarını duyurdu. 

Türkiye İş Bankası Ev Kredisi 

Milyonlarca müşterisi olan Türkiye İş Bankası ev kredisi kampanyalarında yeni bir dönem başlattı. Konut satışlarında düşüş trendi başlarken, ev sahibi olmak ve kira ödeme derdine son vermek isteyenler bu kampanyaya büyük ilgi gösteriyor. İş Bankası 500 bin TL tutarında 10 yıl vadeli ev kredisi için yüzde 2.05 faiz uyguluyor. Bu kapsamda sıfır veya ikinci el konut almak isteyenler ayda 11.233 TL ödeyerek toplamda 1.353.879 TL ödemeyle kredi borcunu kapatıyor. 

Yapı Kredi Konut Kredisi 

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

bankalarin-500-bin-tl-konut-kredisi-icin-dusuk-faiz-yarisi-kizisti (2)

Yapı Kredi’nin 500 bin TL limitli konut kredisi kampanyasında yüzde 2.15 oranında faiz uygulanıyor. Hayallerindeki evi 10 yıl vadeli ev kredisiyle satın almak isteyenler bu nakit desteğinden yararlandığında aylık 11.657 TL kredi taksiti ödemesi yeterli oluyor. Bankanın vade sonunda toplam ödeme olarak talep ettiği tutar ise 1.403.879 TL’ye tekabül ediyor. 

Akbank Konut Kredisi Kampanyası 

Önde gelen özel bankalardan Akbank 500 bin TL limitli 10 yıl vadeli ve yüzde 2.08 faiz oranlı konut kredisini duyurdu. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen müşterileri ayda sadece 11.360 TL ödeme yaparak kendi evlerinde oturma rahatlığı yaşıyor. Akbank konut kredisinde toplam ödeme tutarı ise 1.368.421 TL oluyor.

Garanti BBVA Hayat Sigortalı Kiracıya Ev Kredisi 

Geniş bir müşteri kitlesi olan Garanti BBVA, hayat sigortası yaptıran kiracılara kendi evlerini satın alma fırsatı sunuyor. Uygun maliyetlerle sunulan 500 bin TL limitli konut kredisinde yüzde 2.73 faiz uygulanıyor. Böylelikle aylık 14.210 TL ödemelerle toplamda 1.710.967 TL ödeme yaparak ev sahibi olma fırsatı veriliyor.