Bankaların bir süredir birbiri ile rekabet içerisinde olduğu taşıt kredisi kampanyaları kapsamında, bir yeni kampanya açıklaması daha geldi. Özellikle yılın son ayında indirime girmiş olan taşıt kredileri, yılın ilk ayında da bazı bankalar tarafından indirimli bir şekilde sağlanmaya başladı. 48 aya kadar kredi sağlayan Türkiye İş Bankası da bu bankalar arasındaki yerini yeni kampanyası ile aldı.

Müşterilerinin avantajlı bir şekilde kredi kullanımı yapabilmesi için harekete geçen Türkiye İş Bankası, taşıt kredisi faiz oranlarını düşürdü. Sadece taşıt kredisi faiz oranlarını düşürmeyen Türkiye İş Bankası, değişken faiz avantajı ile sektörün bir adım önüne geçti. Öte yandan Türkiye İş Bankası’ndan gelen açıklamada geri ödemelere ilişkin avantajların olacağı da yer aldı.

ARAÇ DEĞERİ VADEYİ ETKİLEYECEK

bankalarin-tasit-kredisi-faiz-orani-dustu-iste-yeni-firsat

Ocak ayı itibariyle sağladığı taşıt kredisi kampanyası kapsamında vade süresini 48 ay olarak belirten Türkiye İş Bankası, bu sürenin aracın değerine göre değişeceğini hatırlattı. Bu kapsamda bir açıklama gerçekleştiren Türkiye İş Bankası, açıklamasında şu ifadeleri kullanarak hem sıfır hem de ikinci el araç alacak olan vatandaşları bilgilendirdi:

“0 km için bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın nihai fatura değeri; 2. el için bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın kasko değeri; 400.000 TL’ye kadar olanlar için 48 ay, 400.000,01 TL – 800.000 TL aralığında olanlar için 36 ay, 800.000,01 TL – 1.200.000 TL aralığında olanlar için 24 ay, 1.200.000,01 TL – 2.000.000 TL aralığında olanlar için 12 aydır.”

Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi! Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi!

KREDİ FAİZİ VADEYE GÖRE DEĞİŞECEK

Taşıt kredisi paketleri kapsamında ihtiyaca göre faizlendirme politikasını devreye alan Türkiye İş Bankası, bu ya kadar yüzde 2,05’ten taşıt kredisi sağlıyordu. Bu ay itibariyle taşıt kredisi faiz oranını düşüren Türkiye İş Bankası, sağlayacağı kredinin faiz oranını vadeye göre belirleyeceğini resmen ilan etti.

Türkiye İş Bankası’ndan gelen duyuruya göre, taşıt kredisinden 18 aya kadar vadeler ile yararlanmak isteyen vatandaşlar için başlangıç faizi yüzde 1,89’a düşürüldü. Taşıt kredisinden 19 ay ile 48 ay arasında yararlanmak isteyen vatandaşların kredi başlangıç faizi ise bu ay itibariyle yüzde 1,99 oldu.