Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde görev yapmak üzere öğretim görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda üniversitenin Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında öğretim görevlisi alımı yapılacak. 

Öğretim görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adayların ilan metninde belirlenen tüm şartları karşılamaları gerekecektir. Başvurular için adayların genel ve özel birçok farklı şartı karşılamaları istenmektedir. 

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLMA BAŞVURU ŞARTLARI 

Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı

kamu-personel-alimi-ilanlari-memur-alimi-ilani-yapan-kuruluslar-ve-basvuru-sartl-1625669014

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde görev yapmak üzere 6 öğretim görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylarda aranan genel ve  şartlardan bazıları şunlardır:

  • 657 sayılı kanunun 48’inci maddesindeki şartları taşımak,
  • ALES’ten en az 70, merkezi yabancı dil sınavından ise en az 50 puan almış olmak,
  • Öğretim görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans – yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak vb. 

Başvuru yapacak adayların genel ve özel tüm şartları taşımaları halinde başvuru tarihleri içinde işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. 

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Öğretim görevlisi alımına ilişkin Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından belirlenen ilk başvuru tarihi 1 Kasım 2022 son başvuru tarihi ise 15 Kasım 2022 olarak belirlenmiştir. Ön değerlendirme ilan tarihi 17 Kasım 2022 olarak duyurulmuştur. 

Giriş sınav tarihi 21 Kasım 2022’de gerçekleştirilecektir. Sonuçların açıklanması ise 23 Kasım 2022’de yapılacaktır. Atanmaya hak kazanan aday – adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır. Sonuçlar ise üniversitenin resmi web sayfasından ilgili duyurular bölümünden açıklanacaktır. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adayların ilgili belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru tarihleri içinde göndermeleri ve başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.