Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

Seçim tarihinin öne alıp alınmayacağının, Cumhur İttifakı’nın genişleyip genişlemeyeceğinin ve daha pek çok başlığın tartışıldığı şu günlerde altılı masa üyelerinden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Türkiye’nin yerli ve milli gururları olarak tanımlanan ve devam eden Ukrayna savaşında da yeteneklerini sergileyen insansız hava araçlarına yönelik eleştirilerde bulunan Babacan, gündemi salladı.

Ali Babacan’ın insansı hava araçlarına dair söylemiş olduğu sözler büyük bir kesimin tepkisini çekerken konunun muhattabı Baykar Teknoloji oldukça sert bir yanıt verdi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Baykar Teknoloji’nin CEO’su Haluk Bayraktar, dikkatleri üzerine çekti.

BABACAN BAYKAR TEKNOLOJİ’Yİ HEDEF ALDI!

İHA ve SİHA’ların üreticisi olan Baykar Teknoloji’yi hedef alan açıklamalarda bulunan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gündemde büyük yankı uyandırdı. Babacan, şu ifadeleri kullandı: “Burada yanlış olan şu ki devletin hemen hemen bütün imkanları, bütün o yardımlar, devletin bütçesinden doğrudan aktarılan kaynaklar, aşağı yukarı tek şirkete aktarılıyor.” Sözleri ile Baykar Teknoloji’yi eleştiren Babacan, bugün de insansız hava araçlarına ilişkin şu açıklamada bulundu: “SİHA’lar iktidarın en önemli propaganda malzemesi. Kutsal haline getirildi. Kusura bakmayın, dokunacağız.”

BAYKAR TEKNOLOJİ’DEN SERT YANIT!

baykardan-babacana-sert-cikis

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın İHA ve SİHA’lar ile ilgili söylediklerine sessiz kalmayan CEO Haluk Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Bayraktar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sayın Babacan Baykar hakkında söylediklerinizi hukuki haklarımı saklı kalmak ile birlikte milletimize havale ediyoruz. Bizler rekabetten korkmuyoruz. Aksine Çin, ABD, İsrail gibi ülkelerin İHA’larıyla rekabet ediyor ve 27 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kuruluşumuzdan bugününe kadar gelirlerimizin yüzde 75’ini ihracattan elde ettik. 2022 yılında ise sözleşmelerimizin yüzde 99,3’ü ihracat kaynaklı. Türkiye’yi bırakın dünyada dahi böyle bir firma bulamazsınız.”

Paylaşımının devamında devlet kaynaklarının firmaya aktarılmadığına dikkat çeken Bayraktar, tüm projelerinde olduğu gibi KIZILELMA ve AKINCI projelerinde de öz kaynakların kullanıldığını belirtti. Bayraktar, paylaşımının sonunda Babacan’ın özür dilemeye davet ederek “Özür dilemek erdemdir. Erdemli olmayı deneyin” ifadelerini kullandı.