Geçtiğimiz yaz aylarında gerçekleşen Bebek Sahili’nde uluorta cinsel ilişki olayı sosyal medyada gündem olmuştu. Cinsel ilişkiye giren Özgür Kavi ve Carmen Maria T.’nin duruşmasında yeni gelişme yaşandı. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özgür Kavi getirildi. Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada sanık avukatı müvekkilinin Adli Tıp Kurumu’na sevk edilerek rapor alınmasını talep etti. Öte yandan Özgür Kavi’nin tutuklulukta geçirdiği süre göz önünde bulundurularak, tahliye kararı verilmesini istedi. 

“Söyleyecek Çok Şeyim Var”

Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu? Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu?

Bebek Sahili’nde uluorta Carmen Maria T. ile cinsel ilişkiye girdiği için tutuklu yargılanan sanık Özgür Kavi “Söyleyecek çok şeyim var ama söyleyemiyorum.” diyerek tahliyesini talep etti. Savcı, mağdur sanık Carmen Maria T.’nin Adli tıp Kurumu’nda muayene edilerek rapor alınması için yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Savcı, kanıtların toplanmamış olması nedeniyle Özgür Kavi’nin tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. 

Kadın Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı

bebek-sahilinde-cinsel-iliskiye-giren-kadina-yakalama-karari (2)

Carmen Maria T.’nin avukatı ise şikayetlerinin devam ettiğini ve sanığın cezalandırılmasını talep etti. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, Bebek Sahili’nde cinsel ilişki olayında mağdur olan sanık Carmen Maria T. hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Özgür Kavi’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. 

Sağlık Kurumunda Tedavi ve Koruma Talebi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, mağdur sanık Carmen Maria T.’nin akıl hastalığı nedeniyle “Hayasızca hareketlerde bulunmak” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemi yerine, yüksek güvenlikli sağlık kurumlarında koruma ve tedavi altına alınması istendi. Öte yandan Bebek Sahili’nde cinsel ilişkiye giren diğer sanık Özgür Kavi’nin “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı cinsel saldırı” ve “Hayasızca hareketlerde bulunmak” suçundan 6 aydan 19 yıla kadar hapis cezası talep edildi.