Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmeler ile birlikte giderek tırmanmaya devam eden enflasyon, her kesimden vatandaşın bütçesinde deprem etkisi yarattı. Pahalılaşan hayat şartlarına karşı kariyerini ve dolayısı ile de bütçesini kontrol altına almak isteyen vatandaşlar, iş ilanlarını yakından takip etmeye başladı. Sektör değiştirmek isteyen veya hali hazırda herhangi bir yere bağlı olarak çalışmayan vatandaşlar, güncel personel alımı ilanlarını yakın takibe aldı.

Sene başından bu yana eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan kamu kurumları ile kariyerini garanti altına almayı hedefleyen ancak şimdiye kadar bu konuda başarılı olamayan vatandaşlar, ülkemizin işsizlik oranının düşmesinde etkili olan Türkiye İş Kurumu’nu yakın takibe aldı. Farklı kategorilerde yüzlerce iş ilanı yayınlayan İŞKUR, yeni dönemin en popüler mesleklerinden birisi olan bekçilik için yeni bir duyuru yayınladı. Kamu kurumu, özel sektörde faaliyet gösteren bazı firmalara, bekçi alımlarının yapılacağını bildirdi. 

TÜRKİYE İŞ KURUMU’NDAN BEKÇİ ALIMI İLANI!

beklenen-ilan-geldi-farkli-kurumlara-bekci-alimi-yapilacak-iskur-bekci-alimi-ilani-2022 (2)

Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı! Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı!

Geliştirdiği istihdam projeleri ve yayınladığı personel alımı ilanları sayesinde işsizlik oranının düşürülmesinde önemli bir role sahip olan Türkiye İş Kurumu, yeni personel alımı ilanlarını duyurdu. Kamu kurumunun resmi internet sitesi üzerinden yapılmış olan duyuruya göre özel sektöre bekçi alımlarının yapılacağı bilgisi kaydedildi. 

TÜRKİYE İŞ KURUMU BEKÇİ ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanmış olan bekçi alımı ilanı aracılığı ile ilgili firmalardan birinde istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları, 28 Ekim tarihine kadar kamu kurumunun resmi internet sitesi üzerinden online olarak kabul edilecektir. Bu kapsamda firmalara göre değişen özel şartlar olsa da ilgili ilanlara başvuruda bulunabilmek için sağlanması gereken genel şartlar şu şekilde sıralandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Görev tanımını sekteye uğratacak devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Adli sicil kaydı temiz olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • İlanda belirtilmiş olan özel şartları sağlıyor olmak