Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü hem kamu bankalarının hem de özel bankaların emekli vatandaşlar için promosyon kampanyaları düzenlemelerini sağlamaktadır. Bu kapsamda sene başından bu yana artmaya devam eden enflasyon oranı, özel bankaların nerede ise her ay başında promosyon kampanyalarını güncellemelerine ve tutarların rekor seviyelere ulaşmalarına sebep olmuştur. 

Hemen hemen her özel banka tarafından ay başlarından güncellenen emekli promosyonu kampanyalarına karşın kamu bankalarının ocak ayının başında duyurdukları ek ödeme tutarları ile yetinmeleri, maaşlarını kamu bankaları aracılığı ile almak isteyen vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Bir süredir kamu bankalarının da emekli promosyonu kampanyalarını güncelleyecekleri gündemde konuşulmaya devam ederken sonunda beklenen oldu. Ziraat Bankası, kasım ayının başında güncellenecek olan Sosyal Güvenlik Kurumu maaş ödemeleri protokolü kapsamında promosyon kampanyasında da değişikliğe gideceğini bildirdi. 

Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor

ZİRAAT BANKASI’NDAN YENİ PROMOSYON KAMPANYASI DUYURUSU!

beklenen-oldu-ziraat-bankasi-emekli-promosyonu-kampanyasini-guncelledi-1-kasimda-hesaplara- (2)

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve kamu bankası olması sayesinde birçok vatandaşın daha güvende hissetmesini sağlayan Ziraat Bankası, ocak ayının başında duyurmuş olduğu 2022 emekli promosyonu kampanyasını güncellediğini bildirdi. 18 Ekim itibari ile başvuruları kabul etmeye başladığını ifade eden Ziraat Bankası, yeni ödeme tutarlarının 1 Kasım itibari ile hesaplara aktarılacağını ifade etti. 

2020 yılında imzaladıkları promosyon sözleşmesi devam eden müşterilerinden elden iade almadan kampanyaya başvuru yapabileceklerini ifade eden Ziraat Bankası, kesintinin sistem üzerinden otomatik olarak yapılacağını da bildirdi. Banka, yeni dönemde tutarlarını şu şekilde açıkladı:

  • SGK maaşı 3.500 TL ve altı tutarlarda olanlara: 3.000 TL
  • SGK maaşı 3.500- 7.500 TL aralığında olanlara: 3.500 TL
  • SGK maaşı 7.500- 10.000 TL aralığında olanlara: 4.500 TL
  • SGK maaşı 10.000 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 5.000 TL

ZİRAAT BANKASI PROMOSYON KAMPANYASI BAŞVURUSU 

Ziraat Bankası’nın yeni promosyon kampanyasından faydalanabilmek için bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı sistemi veya banka şubeleri aracılığı ile maaş hesabının taşınması gerekmektedir.