Sabah saatlerinde İstanbul'da korkunç bir kaza yaşandı. Belediye otobüsü ile tramvayın çarpıştığı kazada felaketin kıyısından kıl payı dönüldü. Feci kzada 4'ü ağır 19 kişi yaralanırken, hayatını kaybeden vatandaşın olmamsı teselli sebebi oldu.

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

İstanbul Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde bir belediye otobüsü, tramvay yolundan geçmekteyken korkunç bir kaza meydana geldi. Tramvay yolundan geçmekte olan belediye otobüsüne, tam orta kısmından tramvay çarptı. Çarpma o denli şiddetliydi ki körüklü otobüs ortadan ikiye ayrıldı. Kazanın etkisiyle hem tramvayın hem de otobüsün içindeki yolcular ciddi bir sarsıntı yaşadı.

Kaza sabah saatlerinde yaşandığından hem otobüste hem de tramvayda çok sayıda yolcu bulunmaktaydı. Yolcular kaza anında büyük bir korku ve panik yaşarken, kaza neticesinde 4'ü ağır olmak üzere 19 vatandaş yaralandı. Yaraı vatandaşlara ilk müdaheleyi çevredekiler yaptı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne kazanın bildirilmesiyle birlikte derhal olay yerine polis, itaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. 

İhbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri derhal çevre güvenliğini alırken, sağlık ekipleri ise yaralılara olay yerinde ilk müdahalelerini yaptı. Olay yerine sevk edilen çok sayıdaki ambulansla yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların hastaneye kaldırılmasının ardından itfaiye ekipleri olay yerinde kaza yapan araçları kaldırma çalışmalarına başladı.

Kazanın etkisiyle ortadan iki bölünerek tramvay yolunun yanında bulunan otoparka kadar srüklenen otobüsün enkazını kaldırmaya yönelil itfaiye ekiplerinin başlattığı çalışa halen devam diyor. Kazanın şiddeti kazaya karışan otobüs ve tramvayın enkazına bakılınca çok daha iyi anlaşıldı. Otobüs kullanılmaz hale gelirken, raydan çıkan tamvayın ön kısmında da çok ciddi bir hasar oluştu. 

Kaza nedeniyle Mareşal Fevzi Çakmak caddesi trafiğe kapatıldı. Polis ekiplerinin çevrede aldığı güvenlik önlemlerine rağmen bölgede ciddi bir trafik sıkışıklığı meydana geldi. Sabah saatlerde yaşanan kaza aynı zamanda yolu kullanarak işlerine giden vatandaşların bir çoğunun iş yerlerine ulaşmalarını da engelledi.

Bir otobüs ve tramvayın kullanılamaz hale geleceği derecede yaşaşan bu kaza, yaşamını yitiren herhangi bir vatandaşın olmaması ise büyük şans olarak değerlendirildi.