Bir süredir emtia piyasalarında yaşanan dalgalanmalardan etkilenmeye başlamış olan enerji emtialarından biri olan brent tipi petrolün varil fiyatı, değişmeye başladı. İlk iki haftayı düşüş ile geçiren brent tipi petrol, ocak ayının üçüncü haftasına yükselişle başladı. Yeni haftada eski seviyelerine geri dönen brent tipi petrolün varil fiyatının etkilediği ilk akaryakıt ürünü ise benzin oldu.

Dün itibariyle sektör kaynaklarının sinyalini vermeye başladığı benzin fiyatlarına gelecek olan zam, akaryakıt tabelalarına bugün itibariyle yansıdı. Benzin fiyatlarına gelen zamdan sonra zam gelecek olan bir başka akaryakıt ürünü ise motorin oldu. Sektör kaynakları bugün itibariyle motorine zam geleceğini duyururken, motorinin litresine bekledikleri zam tutarını da resmen açıkladı.

AKARYAKIT FİYATLARINA YENİ ZAM GELDİ

Brent tipi petrolün varil fiyatında yaşanan düşüşün getirdiği indirimlerden sonra başlayan emtia piyasalarındaki hareketlilik petrol fiyatlarını etkiledi. Artan brent tipi petrolün varil fiyatı, yeniden 85 dolar bandını aştı. Bu gelişmenin ardından ilk zam benzine geldi. Bugün itibariyle zamlı satılmaya başlanmış olan benzinin ardından zam gelecek ikinci akaryakıt fiyatları da belli oldu.

Gece yarısından bu yana 67 kuruş zam almış olan benzinin litresindeki artış, akaryakıt istasyonları tabelasına yansıtıldı. Benzinin zamlı fiyatlarından satılmaya başlanmasının ardından sektör kaynaklarından bir de motorin için zam sinyali geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam geleceğini bildiren sektör kaynakları, motorine 1 lira 5 kuruşluk zam beklediklerini açıkladı.

ZAM SONRASI AKARYAKIT FİYATLARI BELLİ OLDU

İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar

benzin-zamlandi-motorine-gelecek-zam-tutari-belli-oldu

Gelen zam sonrası vatandaşların gündeminde yer alan konu güncel akaryakıt fiyatları oldu. Bu kapsamda sadece benzin fiyatları değişirken, motorin fiyatları ya da LPG fiyatlarında henüz bir değişiklik gerçekleşmedi. İşte 17 Ocak 2023 güncel benzin, motorin (mazot) ve LPG (otogaz) fiyatları:

İSTANBUL;

  • Benzin: 20,36 TL
  • Motorin: 22,11 TL
  • LPG: 10,89 TL

ANKARA;

  • Benzin: 20,63 TL
  • Motorin: 22,31 TL
  • LPG: 10,89 TL

İZMİR;

  • Benzin: 20,57 TL
  • Motorin: 22,42 TL
  • LPG: 10,69 T