Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinde döviz kurlarında ve altın piyasasında kaydedilen yüksek seviyeler gündelik hayata ciddi oranda etki ederken yeni dönemde birçok ürünün indirimli fiyatlar ile satışa sunulacağını ümit eden vatandaşlar hayal kırıklığına uğramaya devam ediyor. 

2021 yılının sonunda ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmeler pek çok sektörde yüksek oranlı zamların telaffuz edilmesine sebep oldu. Bu zamlardan nasibini alan sektörlerin başında gelen gıda sektörü ise vatandaşların temel beslenme ihtiyaçlarına dahi erişimde sıkıntılar yaşamalarına yol açtı. Ek olarak yeni dönemde de tedarik problemlerinin, akaryakıt zamlarının ve diğer alanlarda gelişen olumsuz gelişmelerin duyurulması, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan ürünlerin daha da zamlanmasına sebep oldu. 

Gıda sektöründe gözlenen yüksek oranlı artışlardan en çok etkilenen gıda ürünlerinden olan beyaz ve kırmızı et, vatandaşların yeterince beslenememesine yol açtı. Bu durumun daha ne kadar devam edeceği merak konusu olurken balıkçılardan müjdeli haber geldi. Balık sezonunun açılması ile birlikte tezgahlarda balık sayısının arttığına dikkat çeken balıkçılar, buna bağlı olarak da fiyatların gerilediğini duyurdu. 

PALAMUT AVI YERİNİ HAMSİYE BIRAKTI!

beyaz-ette-surpriz-indirim-hamsinin-kilosu-35-tlye-kadar-geriledi-bolluk-yasaniyor (2)

Bir tanesi ile birden fazla kişinin doymasını sağlayan palamut, ekonomik balıklardan birisi olarak gösterilirken son dönemlerde artan fiyatlar bu söylemi dahi geçersiz kıldı. Uzun süredir fiyatların düşmesini bekleyen vatandaşlar balık sezonu için geri sayıma devam ederken geçtiğimiz hafta palamut avının avantajı ile fiyatların gerilediği duyuruldu.

Tezgahlarda artan palamut sayıları sayesinde tane fiyatının bölgeden bölgeye göre değişmek ile birlikte 45- 60 TL bandına gerilediğini ifade eden balıkçılar, bugün de hamsi ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Palamut avının yerini yavaş yavaş hamsi avının aldığını belirten balıkçılar, buna bağlı olarak son dönemlerin en ucuz fiyatlı hamsi satışının da başladığına dikkat çekti. 

Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

35 TL’YE KADAR GERİLEDİ!

Sezon başında kilosu 80 TL’den satışa sunulan hamsi balığı, bugün yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Balıkçılar, hamsinin kilo fiyatının 35 TL’ye kadar gerilediğini bildirdiler.